Anglické pohádky

Anglický jazyk hrou. Odkazy na stránky plné pohádek, písní a her.

Pro malé děti a jejich rodiče

Pokud máte malé děti, které navštěvují anglickou školku, kroužek angličtiny či se teprve začaly učit angličtinu na základní škole, jistě uvítáte rozvoj jejich znalostí hravou formou. Pomocí anglických pohádek si osvojí několik nových slovíček, uslyší vyprávění rodilého mluvčího, ale hlavně nenásilnou formou získají vztah k cizímu jazyku. Asistence rodičů je ovšem v tomto případě nutností.

Velmi malým dětem zkuste pustit pohádku ze serveru British Council, kde si můžete vybrat z několika klasických příběhů. Vyprávění je doprovázeno krátkým videem. A po skončení příběhu si děti mohou otestovat svoje znalosti v nenáročných hrách.

Několik pohádek bratří Grimmů, H. Ch. Andersena nebo Ch. Perraulta, vždy s krásnými ilustracemi a příběhem namluveným rodilým mluvčím, nabízí Kidoons Network. Zalistujte virtuální knihou a poslechněte si vyprávění třeba O princezně na hrášku, O kocourovi v botách nebo O Tomově kouzelné fazoli. K většině pohádek navíc server nabízí jednoduché hry.

Pro odrostlejší děti

Možná namítnete, že klasické pohádky již nejsou pro větší děti. Právě pohádková vyprávění jsou však vhodná i pro starší děti protože:

  • příběh je většinou dobře znám, a tedy i studenti, jejichž znalosti nejsou na výbornou, kontext vyprávění pochopí a dobře se v anglickém textu orientují.
  • v pohádkách většinou nebývají použity složité gramatické vazby. Většinou stačí zvládnutí minulého prostého a průběhového času.
  • taktéž slovní zásoba nevyžaduje vysoký stupeň znalostí, v jednotlivých pohádkách se opakují podobné slovní obraty, kterým se lze snadno naučit.

Pokud jsou tedy v angličtině alespoň trochu pokročilé, ale přesto je pohádky stále ještě zajímají, zkuste se podívat na server Storynory. Najdete zde texty takřka čtyř desítek příběhů a bajek včetně audio nahrávky.

Pro opravdu velké množství pohádkových příběhů se dále můžete podívat na stránky GenkiEnglish.com, Grimms Fairy Tales nebo English Fairy Tales. Ty vám nabízí tolik pohádek, že po jejich přečtení si opravdu nebudete jisti, jestli bylo nebo nebylo.

 

Zdroj: http://www.jazyky.com/
Poslední aktualizace: Jana Beničáková, březen 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2