BEZ HRANIC...

 Dne 19.11.2009 se uskutečnila akce BEZ HRANIC…, organizovaná Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy a Domem zahraničních služeb MŠMT. Během akce byly z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, Miroslavy Kopicové předány ceny ERASMUS STUDENT LABEL 2009.

 

 

Akce se konala v Domě zahraničních služeb v Praze, byla uspořádána k 20. výročí Sametové revoluce a jako ohlédnutí se za úspěšnými lety historie programů mobility, pořádaných v rámci evropského Programu celoživotního učení.

Tiskové konference se zúčastnila náměstkyně ministryně školství, Ing. Jana Matesová, ředitelka Domu zahraničních služeb Ing. Iva Tatarková a PhDr. Jindřich Fryč, vedoucí odboru mezinárodních vztahů.


Jana Matesová upozornila na význačnost letošního výročí, jež otevřelo naše hranice do celého světa a umožnilo nám tak nejenom vycestovat, ale i studovat a pracovat v zahraničí.

Iva Tatarková se zmínila o projektech evropského Programu celoživotního učení, jako jsou Leonardo da Vinci, Mládež v akci, program Marie Curie, Comenius eTwinning a Erasmus, v jehož rámci vycestovalo na studijní pobyty v zahraničí, za 10 let jeho působnosti v ČR, již více než 25 tisíc českých studentů.

Během slavnostního předávání cen ERASMUS STUDENT LABEL 2009 měla projev ministryně školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Miroslava Kopicová. Ministryně upozornila na to, že Sametová revoluce bude navždy neodmyslitelně spjata s mladými lidmi a studenty, kteří se stali symbolem proměny naší země. Zdůraznila důležitost mravních postojů mladé generace a vyzvala mládež, aby se nebála zodpovědnosti. Poukázala  na nutnost zvyšování sebevědomí mladých lidí, ke kterému mohou ve velké míře přispět právě studijní pobyty v zahraničí, pořádané programy jako Erasmus.

Po svém projevu předala ocenění studentkám Tereze Mácové a Zuzaně Dvořákové z Univerzity Karlovy a Zuzaně Sahulové z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, které byly oceněny za své příběhy popisující zkušenost se studijním pobytem v rámci programu Erasmus v akademickém roce 2008/2009.

Po slavnostním předávání se ministraně odebrala na prohlídku prostor Domu zahraničních služeb, kde se odehrávaly prezentace různých středních odborných škol. Návštěvníci z řad studentů a učitelů si zde mohli prohlédnout například práci truhlářů Střední školy strojní, stavební a dopravní v Liberci nebo ochutnat z nabídky nealkoholických koktejlů, jež umíchaly studentky oboru kuchař – číšník SOŠ a SOU Horky nad Jizerou. Mohli si dokonce vyzkoušet trenažér jízdy na koni, který s sebou přinesli učitelé a studenti Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha – Velká Chuchle.

 

Ministryně zavítala také do prostor našeho Národního informačního centra pro mládež, kde se pozdravila s žáky a organizátory workshopů, jež se odehrávaly k 20. výročí pádu totalitního režimu u nás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
31
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
1
2
3
4
5
6