Bohouš a Dáša za lidská práva

Člověk v tísni vydal metodickou příručku pro středoškolské pedagogy s názvem Bohouš a Dáša za lidská práva. Příručka pedagogům umožní pracovat s tématikou lidských práv prostřednictvím komiksových příběhů a metod interaktivního učení. Tento výukový materiál jako jeden z prvních v České republice komplexním způsobem zpracovává to, jakým způsobem ve školách pracovat s tematikou lidských práv. Hlavním cílem příručky je přiblížit a představit často nejasný a nejednoznačný pojem lidská práva.

„Děje se tak ve dvanácti kapitolách, které se věnují tématům jako diskriminace, svoboda projevu, terorismus nebo práva dětí. Většina z kapitol je uvedena krátkým komiksovým příběhem a doprovázena aktivitou, kterou mohou učitelé přímo zařadit do výuky," říká ředitelka vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni Petra Skalická.

Autory textů jsou odborníci věnující se oblasti lidských práv: člen Rady vlády pro lidská práva Jan Kratochvíl, zakladatel Ligy lidských práv Jiří Kopal i pracovníci lidskoprávní sekce společnosti Člověk v tísni, která má s tématikou ochrany lidských práv dlouholeté zkušenosti. Aktivity do hodin pak vytvořili pracovníci vzdělávací sekce společnosti Člověk v tísni, kteří se tomuto tématu věnující v rámci globálního rozvojového vzdělávání.

Publikace bude v současnosti distribuovaná na školy spolupracující se společností Člověk v tísni. Příručku Bohouš a Dáša za lidská práva si můžete objednávat na adrese denisa.rosova@clovekvtisni.cz.

Zdroj a více informací: www.varianty.cz/index.php?id=15&news=125

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5