Boj o víza na Nový Zéland vypukne už dnes večer!

NZ1200 šťastlivců z České republiky každý rok získá víza, která jim umožní strávit rok na Novém Zélandu prací a cestováním. Kvóty pro rok 2019/2020 se otevřou v úterý 5. března ve 22 hodin.

Vybraní jednotlivci získají víza na program Working Holiday. Jde o program, který mladým lidem do 35 let umožňuje strávit v zemi rok prací a cestováním. „V posledních letech vždy zmizelo 1200 víz během několika málo desítek minut. Boj o ně je čím dál ostřejší. Zájem o rok strávený na opačné straně zeměkoule je opravdu vysoký,“ vysvětluje ředitel jazykových a pracovních pobytů od STUDENT AGENCY Peter Janičina.

O Working Holiday víza mohou Češi žádat od roku 2005, zájem o ně každoročně narůstá o desítky procent. Kvóta byla původně stanovená na 100 míst, dnes je i 1200 málo. „To hlavní, co dnes o získání víza rozhoduje, je rychlost a výborné připojení k internetu. Vízum získají ti, kteří provedou nejrychleji online registraci a splní všechny podmínky. Neexistuje žádný jiný recept na úspěch,“ doplňuje Janičina.

Předtím, než zájemci zažádají o víza, musí se registrovat na stránkách imigračního úřadu Nového Zélandu. Do programu STUDENT AGENCY se zájemci mohou zapsat kdykoliv před i po získání víza, nejpozději však 6 týdnů před plánovaným odjezdem.

NEZÍSKALI JSTE VÍZUM? NEVZDÁVEJTE TO!

Mladí Češi, kterým se nepodaří získat Working Holiday víza, mají ještě jednu možnost, jak vycestovat na Nový Zéland. „Nabízíme alternativu v podobě studijního víza. U studijních pobytů delších než 14 týdnů mohou naši klienti také legálně pracovat. Oproti Working Holiday se liší tím, že je nutné mít dopředu zajištěnou výuku v jazykové škole," vysvětluje Peter Janičina. Jazykové pobyty jsou vyhledávanou alternativou především pro klienty, kteří pochybují o svých znalostech jazyka. „Lekce jim umožní se takzvaně rozmluvit. Navíc jazykové školy asistují při hledání brigády a udělí jim cenné rady a tipy,“ doplňuje Janičina.

Pokud nevyjde Nový Zéland, vyhledávanou alternativou jsou pobyty v Austrálii - zde je ovšem potřeba asistence agentury. Dále pak au-pair pobyty v USA i pracovní pobyty po celé Evropě.  Severní Amerika i Evropa nabízejí široké možnosti krátkodobých i dlouhodobých pracovních pobytů, při nichž mají mladí lidé dostatek času na cestování, a především studium cizího jazyka, což bývá hlavní motivace pro delší pobyt v zahraničí. Na dlouhodobé jazykové nebo pracovní pobyty do zahraničí vycestují každý rok tisíce lidí, zejména studenti a absolventi.

 

 

Vložila: Iva Žůrková, březen 2019

Zdroj: TZ STUDENT AGENCY

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3