Celostátní setkání pracovníků ICM

Celostátní setkání pracovníků ICM v ČR - říjen 2015První úterý v říjnu patřilo již tradičně celostátnímu setkání pracovníků Informačních center pro mládež (ICM) v České republice. V úvodu podpořil činnost naší sítě i poslanec Poslanecké sněmovny České republiky a poradce ministryně školství Mgr. Petr Kořenek. Byli oceněni dobrovolníci ICM, ředitel odboru pro mládež Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Michal Urban předal certifikáty MŠMT a známky kvality vedoucím ICM, která úspěšně prošla procesem certifikace a debatovalo se nad novým dotačním programem a dalším rozvoji Informační sítě pro mládež v České republice.

Na začátku setkání vystoupil poslanec a poradce ministryně školství Mgr. Petr Kořenek. Ve svém proslovu ocenil úsilí a Celostátní setkání pracovníků ICM v ČR - říjen 2015nadšení, které pracovníci ICM vkládají do své práce, a přislíbil jim podporu v dalším rozvoji Informační sítě pro mládež.

Vedoucí Národního informačního centra pro mládež Mgr. Šárka Kušková předala ocenění „Dobrovolník ICM roku 2015“. Z ICM Mladá Boleslav byl oceněn Miroslav Douša za dlouholetou pomoc, z ICM Slaný byla oceněna Karolína Mrůzková za samostatnost a aktivitu a z ICM Lomnice nad Popelkou byla cena předána Terezii Chotkové za dlouhodobou dobrovolnickou činnost a pomoc v ICM.

Dále se diskutovalo o dalším rozvoji ISM v ČR, především nad jejími novými strategickými cíli. RNDr. Helena Knappová z odboru pro mládež ministerstva školství představila dotační program pro ICM a nový elektronický systém pro vkládání žádostí ISPROM.

Poté ředitel odboru pro mládež ministerstva školství Mgr. Michal Urban předal certifikáty vedoucím ICM Ivančice Janu Dvořákovi a ICM Pohořelice Dušanu Hauserovi, kteří letos, stejně jako před čtyřmi lety, úspěšně prošli procesem certifikace, splnili Národní kodex standardů kvality a získali známku kvality a certifikát MŠMT. Po této slavnostní události byl dán prostor pracovníkům ICM, aby položili své dotazy.

Celostátní setkání pracovníků ICM v ČR - říjen 2015Odpoledne představila Mgr. Sylvie Boumová z Národního centra Europass (oddělení Národního ústavu pro vzdělávání) nové produkty a možnosti další spolupráce s ICM. Po ní se před pracovníky ICM postavily dvě žákyně Gymnázia Nad Alejí. Seznámily je s nedávno vzniklým studentským projektem s názvem Česká středoškolská unie, která sdružuje okolo 1400 studentů z přibližně 80 středních škol v České republice, kteří se chtějí podílet svým názorem na směřování českého školství.

V závěru setkání byly prezentovány některé z posledních výstupů spolupráce ICM v roce 2015. Jan Dvořák z ICM Ivančice předvedl 2 verze nového videospotu k propagaci ICM, Petra Lyková z ICM Hradec Králové seznámila posluchače s přednáškou o sektách a Petr Šimůnek z ICM Lomnice nad Popelkou prezentoval interaktivní pořad pro žáky ZŠ s názvem Ahoj Evropo. Na závěr pracovníci shlédli video „Jak se Katka stala abstinentkou“ od Hany Hamplová z ICM Teplice.

 

 

 

 

Vložila: Tereza Komůrková, říjen 2015

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1