Cestujete? Víte kde vám hrozí Malárie, Spalničky nebo Žlutá zimnice?

Chystáte se na cesty do exotických zemí? V některých zemích po vás při vstupu mohou požadovat také očkovací průkaz, máte jej připravený?

 

 

 

 

Mezinárodní očkovací průkazSoučástí podmínek pro vstup do řady zemí je také povinné očkováníMezinárodní očkovací průkaz vám po očkování vystaví specializovaná pracoviště, kde se očkování při cestách do zahraničí provádí - střediska očkování a cestovní medicíny - za poplatek cca 100Kč. 

Nejčastější požadovaná očkování do zahraničí jsou žloutenka, břišní tyfus, meningitida, tuberkulóza, žlutá zimnice, vzteklina atd. 

Na stránkách Státního zdravotního ústavu najdete mnoho článků spojených s cestovní medicínou, které vám pomohou zorientovat se v dané problematice.

 O Malárii a jiných nemocech sužujících rozvojové země, najdete informace na webu Lékařů bez hranic.

Informace v Angličtině:

Centers for Disease Control and Prevention vydává každé dva roky Yellow Book se zajímavými a aktuálními informacemi o možných zdravotních rizicích spojených s cestováním.

Přesné informace o očkování najdete také na webu WHO (World health organisation). 

Zajímavá je také interaktivní mapa nemocí na stránkách https://vaccinehub.com.au/, určených pro občany Austrálie : https://vaccinehub.com.au/map/travel, kde se vám po kliknutí na jednotlivé země objeví zdravotní rizika, která na vás mohou v daných oblastech čekat.

Zdroj: www.szu.czwwwnc.cdc.gov, https://ecdc.europa.eu/en/homewww.who.int/ith/vaccines/en/

Foto: www.pxhere.com

Vložila: B.Bieliková, červen 2019

 

AttachmentVelikost
ockovanidociziny.pdf462.14 KB

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2