Charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv otevírá svůj 6. ročník

5.000.000 Kč pro dětský úsměvSíť drogerií parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě zahajuje již 6. ročník charitativního projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Zakoupíte-li ve dnech od 21. do 25. září 2015 v jakékoliv prodejně ROSSMANN výrobky označené logem smajlíka „ROSSMANN POMÁHÁ“, pomůžete kriticky nemocným novorozencům, dětem vyžadujícím okamžitou pomoc či autistickým a handicapovaným dětem z celé České republiky. Během předchozích ročníků se na podporu vybraných projektů podařilo získat finanční prostředky v celkové hodnotě 30 799 566 Kč.

Hlavním cílem projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv je pomoci ohroženým dětem, které to nejvíce potřebují. Kampaň byla poprvé spuštěna v roce 2009 a za tu dobu se podařilo získat finanční prostředky v celkové hodnotě 30 799 566 Kč. Peníze putovaly na předem vybrané projekty – pomoc dětským popáleninovým centrům, nákupy přístrojů pro dětská oddělení v nemocnicích, podpora dětských domovů, výcvik asistenčních psů pro handicapované děti a další.

Projekt podpoří také řada známých českých celebrit jako například herečka Alice Bendová, herečka a modelka Markéta Hrubešová, herečka a tanečnice Tereza Herz Pokorná a zpěvačka Heidi Janků.

 „Naším cílem je pomáhat dětem, které neměly v životě tolik štěstí a na jejichž tváři chceme znovu vidět úsměv. Rádi bychom proto i letos navázali na úspěchy předešlých ročníků a pomohli dalším ohroženým dětem. Nešlo by to však bez podpory našich dodavatelů, Nadace Naše dítě a především našich zákazníků,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

„Pevně věřím, že se i v letošním roce podaří společnými silami vybrat potřebné finanční prostředky na zvolené projekty. Volba projektů je nelehký úkol, ale pracujeme na ní spolu se společností ROSSMANN vždy pečlivě a svědomitě. Hlavním cílem je pomoci dětem, což si troufám říci, že se nám již několik let úspěšně daří,“ dodává ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Letošní výtěžek poputuje na pořízení přístrojů pro novorozenecká oddělení vybraných nemocnic v celkové výši 2 820 000 Kč. Thomayerova nemocnice obdrží Centrální monitorovací systém s monitory životních funkcí pro šest novorozeneckých lůžek a ventilátor, Fakultní nemocnice Ostrava dostane ventilátor pro umělou plicní ventilaci a monitor sledující mozkovou aktivitu. Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati získá celkem čtyři nové přístroje: EKG, defibrilátor, odsávačku mateřského mléka a monitor životních funkcí.

Další částka ve výši 700 000 Kč bude dedikována zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc dětem v nouzi a 800 000 Kč stacionářům Modrý klíč a Sluneční domov, které pečují o děti s autismem a jejich rodiny. Obě zařízení využijí finanční prostředky pro vybudování relaxačního místa pro své malé pacienty. Částka ve výši 200 000 Kč bude využita na podporu osvětového projektu týkajícího se ochrany dětí. Na režijní náklady Nadace Naše dítě bude vyčleněno 80 000 Kč.

Třetí rovinou pomoci je uhrazení výcviku dvou canisterapeutických asistenčních psů, kteří budou pomáhat šestiletému Davidu Zezulovi a sedmiletému Vojtu Havlovi. Oba trpí specifickou formou autismu a asistenční psi se tak pro ně stanou komunikačním mostem s okolím a prostředníky pro navazování sociálních vazeb.

 

„Díky charitativnímu projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se nám podaří získat čtyřnohého kamaráda pro našeho syna. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka a pro Davídka to v tuto chvíli platí dvojnásob. Proto bych velice ráda poděkovala všem zúčastněným za jejich podporu a finanční pomoc, která nám dává šanci na lepší vyhlídky do budoucna a sílu bojovat,“ uzavírá Jiřina Zezulová, maminka nemocného Davídka.

 

Drogerie parfumerie ROSSMANN

Druhý největší německý drogistický řetězec ROSSMANN provozuje v šesti evropských zemích přibližně 3 200 prodejen a zaměstnává téměř 44 000 pracovníků. V roce 1994 společnost ROSSMANN expandovala na český trh, kde v současnosti provozuje 124 prodejen s více než 700 zaměstnanci. V loňském roce oslavila výročí 20 let na českém trhu. Více informací naleznete na www.rossmann.cz.

 

 

 

Nadace Naše dítě

Nadace Naše dítě pomáhá dětem v tíživých životních situacích od 1. října 1993. Zakladatelkou a ředitelkou je Ing. Zuzana Baudyšová, která založila také celostátní Linku bezpečí, Rodičovskou linku a Linku vzkaz domů. Posláním nadace je pomoc týraným, handicapovaným, zneužívaným, opuštěným a jinak ohroženým či znevýhodněným dětem. Více informací naleznete na www.nasedite.cz.

Vložila: Tereza Komůrková, září 2015
Zdroj: TZ

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
 
 
 
 
 
 
 
21
22
23
24
25
26
27
 
 
 
 
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3