Co takhle zkusit další půlrok něco originálního? Irský tanec a step.

Největší a nejstarší taneční škola irského tance v České Republice, Rinceoirí Irish Dance Academy, otevírá i v novém školním roce v Praze a v Plzni kurzy irského tance pro všechny zájemce od nejmenších dětí až po dospělé. Pod vedením zkušených lektorů známého souboru Rinceoirí (čti Rinkojrí) se můžete již za pár lekcí naučit základy tohoto jedinečného druhu tance.

Irský tanec se stává v posledních letech stále populárnějším nejenom díky návštěvám zahraničních tanečních show, jako je například Lord of The Dance, ale i díky vystoupením domácích souborů či loňské účastí Rinceoirí v televizní talentové soutěži.

„Každoročně se naše škola rozrůstá o další nové kurzy" říká umělecká vedoucí souboru Marie Dernovšková. „V letošním roce bude otevřen k již tradičním kurzům v Praze 4, 6, 8 a 10 také kurz pro děti v Praze 5, Zbraslavi. V Plzni nabídneme k již tradičním kurzům pro dospělé také kurz pro děti. Zvažujeme také otevření nového kurzu v Příbrami."

Ve všech třídách Rinceoirí Irish Dance Academy se věnuje irskému tanci zhruba 200 tanečníků od dětí až po dospělé, od začátečníků až po ty nejpokročilejší. Kurzy navštěvují nejen ti, kteří se chtějí pouze odreagovat, zhubnout a nebo si vyzkoušet tento originální a dynamický styl tance a stepu, ale i ti, kteří se mu chtějí věnovat na plno.

Všichni tanečníci Rinceoirí Irish Dance Academy mají možnost účastnit se pravidelně soutěží v irském tanci, které se konají ve velkých Evropských městech. Jednu z těchto soutěží s názvem Prague Feis (čti Feš ) Rinceoirí každoročně organizuje v centru Prahy. Během roku mohou navštívit různé akce, spojené s Irskem a irským tancem a v červnu připravují lektoři se všemi třídami choreografie na společný závěrečný večer v divadle v centru Prahy. To bývá obvykle velmi povedené zakončení roku.

Pro více informací o Rinceoirí a Rinceoirí irish Dance Academy navštivte www.rince.cz.

Kontakt:

Ing. Marie Dernovšková
Art Director & Manager
Rinceoirí, klub irských tanců o.s.
info@rinceoiri.cz
www.rince.cz

 
Zdroj: TZ  KLUB IRSKÝCH TANCŮ O.S.

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5