Demi-pair – obecné informace

Co to je demi-pair?

Demi-pair programy jsou relativně nové možnosti práce v zahraničí. Kombinují zaměstnání au-pair, které je však sjednáno jen na poloviční úvazek, se studiem na jazykové škole. Během toho programu si tedy můžete nejen vydělat, ale i intenzivně studovat jazyk.

 

Práce a studium

Práce demi-pair probíhá na poloviční úvazek, v tomto případě v odpoledních hodinách, kdy je pracovní náplní péče o děti a drobná výpomoc v domácnosti. Během dopoledne probíhá výuka ve škole, pravidelně od pondělí do pátku.

 

Kde

Demi-pair programy jsou nejčastěji realizovány ve Velké Británii, Irsku, Německu, Austrálii či na Novém Zélandu.

 

Kdy

Pobyty probíhají celoročně, minimálně délka programu však činí 3 měsíce, a to kvůli jazykovým kurzům.

 

Podmínky účasti

Program je určen svobodným a bezdětným dívkám i chlapcům ve věku 20 - 30 let (tento požadavek se v jednotlivých zemích liší), nutná je alespoň základní znalost jazyka cílové země, výhodou je předchozí zkušenost s prací s dětmi a řidičský průkaz.

 

Zdravotní pojištění

Ve většině států není povinností hostitelské rodiny platit au-pair zdravotní pojištění. V zemích EU platí, že pokud si au-pair stále hradí zdravotní pojištění v ČR, měla by mít při ošetření stejné podmínky jako obyvatelé dané země. Stále je však třeba počítat s dalšími poplatky za ošetření (zubař apod.), výdaji za léky atd. Je tedy vhodné se před odjezdem zdravotně připojistit.  

 

Pracovní  a studijní podmínky

V závislosti na zemi a typu programu je stanovena pracovní doba, většinou je to 18 - 20 hodin týdně, rodina poskytuje ubytování, stravu a kapesné.  Dle vlastní časových možností si může au-pair přivydělat po večerech v rámci baby-sittingu a získat tím kapesné navíc.

Všichni studenti musí projít rozřazovacím vstupním testem, čímž dojde ke zjištění jazykové úrovně a rozřazení do příslušné studijní skupiny. Jazykový kurz si studenti hradí z vlastních finančních prostředků.

 

Poplatky

Registrační poplatek agentuře do vybraného programu, liší se podle cílové země: cca 1 000 - 5 000 Kč.

Je nutné počítat i s platbou za jazykovou školu.

Obvykle se platí také vratná záloha, kterou dostanete při dodržení všech podmínek zpět po návratu z pobytu.

Pro určité destinace bude nutné uhradit i poplatky ambasádě za případné vyřízení víza.

 

Kateřina Mydlářová
Květen 2011
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4