Dobro-druzi - program na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže

V Nadaci Via otevíráme program Dobro-druzi, který je zaměřený na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže.

V programu podpoříme až 15 týmů dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii a čas, přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Náplní projektů mohou být různé benefiční akce například běhy, bazary, divadelní představení, koncerty apod.


"Naším cílem je probouzet v mladých lidech zájem o filantropii, vést je k pomoci druhým a zájmu o své okolí. Chceme, aby se darování, štědrost a starost o druhé staly běžnou součástí života lidí v Česku."
Michaela Rázgová, Nadace Via

Od teď až do 19. října 2017 se do programu mohou hlásit týmy – například školní třídy, oddíly, skupiny vysokoškoláků, návštěvníci nízkoprahových klubů či party kamarádů, které se pod vedením dospělého patrona (učitele, vedoucího kroužku, rodiče atd.) rozhodnou pomoci třeba osamělým seniorům, dětem z dětského domova, spolužákovi s hendikepem, místnímu útulku pro opuštěná zvířata či jinému dobročinnému účelu.

Mladí filantropové, kteří budou do programu vybráni, získají od Nadace Via metodickou, konzultační i finanční podporu. Konkrétně každý tým získá mj. bezplatnou účast na úvodním rozvojovém a vzdělávacím setkání, příspěvek 5 000 Kč na organizaci benefiční akce a zdvojnásobení celkového výtěžku beneficí do výše 20 000 Kč.


Chcete se do programu Dobro-druzi přihlásit? Pokračujte na www.nadacevia.cz/dobro-druzi


Chci se přihlásit mezi Dobro-druhy!


Zajímá vás, kdo byli účastníci minulého ročníku a jak a kde pomáhali? Seznamte se s nimi a jejich benefičními projekty.

Chcete šířit informaci o Dobro-druzích s těmi, které by program mohl zajímat? Staňte se fanoušky Dobro-druhů na Facebooku a sdílejte příspěvek k vyhlášení.

Na všechny nové Dobro-druhy se těší,

Michaela Rázgová z Nadace Via

 

Vložila: M. Borovská, srpen 2017
Zdroj: TZ Nadace Via

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
1
2
3