„Důležité je setkávat se“

fotoPod tímto mottem byl včera zahájen v Teplicích Celostátní seminář ředitelů středisek volného času. Formou relaxačních a vzdělávacích dílen se účastníci setkání v průběhu tří dnů seznamují s aktuálními trendy volnočasových aktivit v zájmovém vzdělávání.  Program setkání včetně doprovodných aktivit je skutečně velmi, bohatý a pestrý. Informační centra pro mládež a Klíče pro život mají tu čest „být“ u  tohoto setkání. Tím pádem máme mimo jiné i  příležitost inspirace  při přípravě a realizaci „naší“ konference, která se uskuteční za několik málo dní.

 

A  je doopravdy čím se inspirovat. Lektory jednotlivých dílen jsou pracovníci NIDM, MŠMT ČR, ale především jednotlivá Střediska volného času ze všech koutů naší republiky. Ti si připravili celou řadu prezentací a praktických ukázek nejosvědčenějších metod a forem neformálního vzdělávání v okruhu své působnosti a jsou připraveni  své nejlepší poznatky a zkušenosti předat svým kolegům.  A to je zřejmě i to hlavní pro nás. Zatím to většinou při přípravě a realizaci různých aktivit v naší „branži“ bývá tak, že to zůstávalo zpravidla na pár „tažných“. 

Možné to je ukázat na příkladu AICM ČR – výkonný výbor jedná a prosazuje zájmy svých členů. To je v pořádku, k tomu má mandát členů Asociace.  A  myslím, že v  daných podmínkách a i dle možností členů výboru se ledacos pozitivního podařilo.  Bohužel ne vždy a zcela jsou si toho vědomi někteří členové Asociace. A to je ta druhá stránka věci –co jsou ochotní někteří členové učinit ve prospěch kolegů či celku a tím posílit pozice výkonného výboru a konec konců  organizace jako celku.  Účinkování informací pro mládež  na teplickém  setkání     

je snad malým pozitivním zablýsknutím v tomto směru . Proč? Na výzvu výkonného výboru AICM ČR reagovalo 14 informačních center pro mládež, která poskytla pro expozici Informačních center pro mládež propagační materiály. A nebyli to jen členové AICM ČR, ale i nečlenové.

Bude tomu  tak  či ještě lépěji u příležitosti naší „konference“,  ve dnech  8-9.prosince?  Předpokládáme, že tomu tak bude.

Celostátní seminář  ředitelů středisek volného času  potvrdil, že to doopravdy jde a že to funguje. A že o takovéto přístupy  zájem je, o tom svědčí fakta  – semináře se zúčastnilo cca 200 ředitelů a zástupců Středisek  volného času.

 

 

Václav Pavlík

Regionální koordinátor / redaktor

Kraj Jihočeský

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30