Ecotopia Biketour 2008 - připojte se ke komunitnímu cyklovýletu

 Ecotopia Biketour je projektem pro všechny lidi, kteří se zajímají o ochranu životního prostředí, kulturu, komunitní život a cestování bez automobilů. Účastníci projíždí každé léto na kolech několika zeměmi a přitom se snaží vytvořit sounáležitou skupinu, která dbá na okolní prostředí, řídí se soběstačností (podle zásady DIY - "udělěj si sám") a navazuje kontakty s místními lidmi.

Kdy a kde?

Tento rok biketour začne 2. července v bulharkém hlavním městě Sofia a přes Istanbul povede až do města Sinop v Turecku, kde se cyklisté připojí k mezinárodnímu ekologickém táboru Ecotopia. Na své cestě členové cyklistické skupiny navštíví rozličné přírodní památky a setkají se zástupci místních environmentálních a uměleckých komunit. Společně pak pořádají happeningy a debaty věnované trvale udržitelnému životu, alernativním zdrojům energie apod.

Na podobném principu funguje i tábor Ecotopia, který se každý rok pořádá v jiné zemi a který je 14 denním vyvrcholením celé cesty. Již od roku 1989 funguje tento "festival" jako místo, na jehož podobě a chodu se podílí všichni návštěvníci. Mladí lidé z celé Evropy se tentokrát v Turecku od 9. do 23. srpna budou snažit vytvořit model soběstačné komunity a uvést do praxe zásady životního stylu ohleduplného k životnímu prostředí.

Jak se zapojit?

Účast na biketouru i festivalu Ecotopia je otevřena všem zájemcům, stačí vyplnit následující registrační formuláře:

Registrační formulář pro Ecotopia biketour

Registrační formulář pro festival Ecotopia

 

Zdroj a více informací o minulých ročnících a zajištění letošního najdete na stránkách:
www.ecotopiabiketour.net/
www.ecotopiagathering.org/index.html
eyfa.org/projects/ecotopia
btwiki.ecobytes.net/What_is_bt

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30