EURAXESS - portál pro evropské výzkumníky

EURAXESS Web Portal má za cíl podporovat evropské výzkumníky a jejich rodiny v cestě za prací v zahraničí - od vyhledávání volných pracovních míst a možnostech financování výzkumných záměrů až po aklimatizaci v novém prostředí.

Portál nabízí čtyři iniciativy zaměřené na práci, služby práva a kontakty (jobs, services, rights and links).

  • EURAXESS Jobs nahrazuje dřívější „European Researcher's Mobility Portal” a zaměřuje se na vyhledávání pracovních pozic pro výzkumníky v rámci Evropy.
  • EURAXESS Service, dříve ERA-MORA Network, pomáhá výzkumníkům a jejich rodinám zorganizovat pobyt v cizí zemi.
  • EURAXESS Rights, který informuje o právech a povinnostech výzkumníků, vychází s Evropské charty European Charter and Code.
  • Poseldní službou je EURAXESS Link, který napomáhá vytvářet kontakty pro evropské výzkumníky pracující mimo Evropu, dříve se nazýval ERA-Link.

Návštěvníci internetové stránky (která je zatím pouze v angličtině) mohou zaslat svůj životopis on-line a okamžitě hledat volná pracovní místa v akademických institucích, soukromých výzkumných organizacích a veřejných výzkumných orgánech v EU i mimo ni. Mohou také získat přístup přímo na vnitrostátní portály o zaměstnáníchv 35 partnerských zemích, na kterých najdete informace o pracovních místech v oblasti výzkumu a možnostech financování.


EURAXESS navíc poskytuje rady a podporu v záležitostech jakou jsou víza a pracovní povolení, ubytování, právní otázky, sociální zabezpečení, lékařská péče a daně, rodinná podpora a výuka jazyků – a řada dalších. Pokud zájemci nenaleznou odpovědi na některé ze svých otázek, mohou si zde zjistit údaje o nejbližším EURAXESS Help Desku a zeptat se poradce ve své zemi.

A nakonec EURAXESS poskytuje evropským výzkumným pracovníkům nástroj na vytváření sítí, který se nazývá EURAXESS-Links. Díky němu se uživatelé můžou zapojit do on-line diskusí a mít po ruce nejnovější zprávy. Členství je zdarma.

 

Pro NICM NIDM zpracoval Tomáš Hodač, 1.9.2008
Zdroj: Eures, Czelo.cz
Poslední aktualizace: M. Borovská, srpen 2017

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5