EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS 2011

gaudeamus logoTermín podzimního Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2011 je od 1. do 4.11.2011, každý den je veletrh otevřen pro veřejnost od 8 do 16 hodin, v pátek 4.11. do 14 hodin. Místem konání veletrhu je brněnské výstaviště, Výstaviště 1, Brno, pavilon F.
Veletrh Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen po maturitě. Návštěvu veletrhu lze doporučit každému studentovi III. a IV. ročníku střední školy a všem zájemcům o celoživotní vzdělávání. Na veletrhu bude zastoupeno 184 samostatných vystavovatelů, 235 fakult a přes 3 500 studijních oborů, které lze studovat
v České republice nebo na zahraničích školách. Každý student návštěvou veletrhu získá
  • vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí,
  • informace o přijímacím řízení a podmínkách studia,
  • tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení,
  • elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů a dalšími informacemi o studiu,
  • zdarma poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách,
  • pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz před návštěvou veletrhu je připraven

tištěný návod „Jak na VŠ" a „Slovníček VŠ pojmů".
Význam veletrhu a jeho společenská potřeba neustále roste, což se odráží v rostoucím zájmu o veletrh od státní správy, vystavovatelů, diváků i zahraničních subjektů.

Veletrh Gaudeamus bude v letošním roce výjimečný složením vystavovatelů, doprovodnými programy, servisem pro diváky a výchovné poradce. Na veletrhu budou tradičně vystavovat všechny české univerzity, vysoké školy a větší vyšší odborné školy. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 48 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol ze 14 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Poprvé bude na veletrhu vystavovat Evropský parlament i Evropská komise. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Rakouska, Slovenska, Finska, Francie, Německa, Velké Británie, Švýcarska, Holandska, Španělska, Polska, Kanady, USA, Nizozemí a Skotska.

V průběhu XVIII. ročníku veletrhu Gaudeamus budou probíhat tři doprovodné programy.
Tradičním doprovodným programem jsou přednášky vystavujících škol, které budou probíhat každý den ve dvou přednáškových sálech přímo v pavilonu F. Tématem přednášek jsou podmínky přijímacího řízení a studia ve školním roce 2012/2013.

Dále bude probíhat IV. ročník doprovodného program s názvem „Věda pro život", jehož cílem je umožnit budoucím studentům nahlédnout do náplně studia a zajímavostí, které se mohou ve škole naučit. Prezentované přírodní
jevy, zajímavé poznatky a technologické novinky si návštěvníci mohou sami na výstavišti vyzkoušet. II. ročník doprovodného programu „Pojďme si hrát s technikou" je zaměřený na studium technicky zaměřených studijních oborů. Do doprovodného programu „Pojďme si hrát s technikou" se zapojilo sedm největších českých technických univerzit. Doprovodné programy „Věda pro život" a „Pojďme si hrát s technikou" pomohou studentům při rozhodování
o budoucím studiu, rozšíří jejich obzor, přiblíží náplň jejich budoucího studia a zformuje představu o budoucím uplatnění.

Pro odborné návštěvníky je připraven souhrnný informační set o vystavujících školách a speciální Informační systém pro pedagogy a výchovné poradce. Informační set a systém obdrží každý registrovaný pedagog, po předložení vyplněné volné vstupenky. Informační systém pro výchovné poradce je aplikací na CD, ve které jsou podrobné informace o podmínkách studia, studijních oborech, kontaktech a mnoho dalších důležitých informací o studiu na českých a zahraničních univerzitách, vysokých a vyšších odborných školách.

Více informací na www.gaudeamus.cz

 

Zdroj: TZ veletrhu Gaudeamus Brno 2011

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30