Farmářské trhy v Praze

 Kam a kdy vyrazit na farmářské trhy v Praze?
 • Biotrh Toulcův dvůr : Na Toulcově dvoře můžete nakupovat na Selském bio tržišti, které vám nabídne výhradně certifikované produkty ekologického zemědělství od sedláků z okolí. Naleznete zde stánky ekologických sedláků, kteří nabídnou nejrůznější základní potraviny, a to v biokvalitě. Všichni jste srdečně zváni. Trhy se konají jedenkrát měsíčně s vyjímkou prázdninových měsíců, v rámci střediska celoroční propagace zdravé výživy, hospodářský dvůr s vlastním chovem a unikátní faunou, farmářské trhy anebo staročeské jarmarky. Vstupné: zdarma 
 
 • Farmářské trhy Kubánské náměstí
  Každý týden v úterý, čtvrtek a v sobotu vyhledávané tržiště nabízí sortiment od pečiva přes mléčné výrobky a maso až po ovoce a zeleninu. Specialitou jsou grilované ryby. 
  Mise: Náš cíl spojený s provozováním farmářských trhů je umožnit nabídku kvalitních a dostupných tuzemských potravin a produktů, jejichž producenti nepostupují velkovýrobním postupem, obyvatelům Prahy. Vstupné: zdarma 
 
 
 • Farmářské trhy Prosek
  Každý týden v úterý a ve čtvrtek trhy určené pro obyvatele městské části s klasickou nabídkou farmářského zboží. Provozní řád Farmářských trhů Prahy 9 jednoznačně vymezuje sortiment prodávaného zboží tak, aby plně odpovídalo charakteru těchto kdysi oblíbených trhů a sledovanému záměru poskytnout veřejnosti požadované čerstvé výrobky domácí provenience, případně doplňky, související s udržováním lidových tradic.
 
 • Farmářské trhy Tylovo náměstí
  Ve 20 stáncích otevřených od pondělí do pátku, takže se z domácích potravin můžete těšit celý pracovní týden. Otevírají již v 8:00. Trhy jsou v provozu od března do listopadu. Farmářské trhy na Tyláku jsou místem, kde můžete koupit lahodné farmářské produkty od výrobců a pěstitelů z celé České republiky.
 
 • Farmářské trhy na Chodovské tvrzi
  Každý měsíc druhou sobotu trhy nabízejí nejrozmanitější produkty tuzemských farmářů, jako jsou ovoce, zelenina, bylinky, regionální speciality, kvalitní uzeniny, mléčné výrobky nebo chléb a pečivo.
 
 • Farmářské trhy na Kulaťáku Tradiční farmářské trhy na Kulaťáku (Praha 6) patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější farmářské trhy. Navštěvuje je pravidelně pět až šest tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a jejího blízkého okolí. Prodejci se na Kulaťák sjíždějí doslova z celé republiky. Sortiment trhů je pečlivě vybírán a doplňován, o trhy se stará početný tým lidí, který oslovuje nové prodejce, sestavuje sortiment trhů, sleduje nové trendy, koncipuje doprovodné akce program, zajišťuje akce a chod dětského koutku a každý pátek trhy staví a v sobotu po trhu zase uklízí. 
 • Farmářské trhy na pěší zóně Anděl
  Každý druhý pátek v měsíci trh na Andělu nabízí široký výběr ovoce a zeleniny, čerstvé voňavé pečivo, maso, sladkosti, přírodní šťávy či kosmetiku a řemeslné výrobky. Trhy budou v roce 2018 pokračovat až po dokončení rekonstrukce stanice metra Anděl. Prozatím je stanoveno datum 15. 6. 2018.
 • Farmářské trhy v Letňanech
  Každou sobotu trh zásobovaný českými a moravskými trhovci nabízí čerstvé sezonní ovoce a zeleninu, pečivo, uzeniny i mléčné výrobky.

 • Farmářské tržiště Jiřák
  Každý týden ve středu a v sobotu můžete navštívit tyto oblíbené trhy na Jiřáku. Lokální zemědělci, malochovy, kvalita a přátelskost. Takové trhy jsou, přesvedčte se na vlastní kůži.
 
 • Farmářské tržiště Náplavka
  Každý týden v sobotu je na nábřeží k dostání farmářský sortiment, pro který si jezdí Pražané z celého města, aby nákup spojili s víkendovou procházkou kolem Vltavy

 
 • Holešovický farmářský trh
  Každý týden od pondělka do soboty tržiště umístěné v secesní hale č. 22 Holešovické tržnice; denně otvírá desítky stánků drobných pěstitelů s čerstvou zeleninou, ovocem, medem, kořením ad. Každou druhou sobotu v měsíci pak sortiment doplňují uzeniny, mléčné výrobky i pečivo.
 
 • Hostivařské farmářské trhy
  Každý týden v úterý lze na trhu zakoupit čerstvé potraviny z ekologického zemědělství, které je založeno na šetrném přístupu k přírodě.

 • Karlínské farmářské trhy
  Každý týden v sobotu tržiště osmé městské části nabízí české a moravské výrobky certifikované Agrární komorou ČR. Trhy často mívají svoje tematické zaměření, k dispozici je i dětský koutek.

 • Radotínské farmářské trhy
  Každý týden v pátek - skvělé pečivo sladké i slané, mošty, květiny a velký zájem lidí dokazují, že farmářské trhy jsou žádané všude v Praze.

 

 

Zdroj: www.praha.eu

Vložila: B.Bieliková, čeven 2018

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1