Festival cestovatelských filmů GO KAMERA 2010

logoFestival cestovatelských filmů GO KAMERA slaví v nadcházejícím ročníku již třinácté narozeniny, letos je věnován legendě ŠANGRI-LA – hledání ztraceného ráje. Každoročně přitahuje milovníky cestování, fotografy, filmaře, vodáky, horolezce, potápěče i dobrodruhy, i letos tomu nebude jinak. Festival není doménou pouze „cestovatelů“. Svými filmy, fotografiemi a zážitky z cest se představují i polárníci, novináři, režiséři, spisovatelé, hudebníci a další osobnosti společenského života. I tento rok jsme připravili více než dvě desítky atraktivních besed a promítání.

 

Festival je doprovodným programem veletrhu cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Veřejnosti je přístupný v Kongresovém centru na brněnském výstavišti. Vstupenky jsou k dispozici na místě.

 

Festival GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním bloku přednášek a promítání se představí nejzajímavější osobnosti. Na rozdíl od jiných akcí a festivalů, GO KAMERA je hlavně o skutečném setkávání. Filmaři jsou přítomni projekci, po filmu následuje vždy beseda. Návštěvníci festivalu mají možnost položit dotazy svým oblíbencům i slavným „hvězdám“. (Diskuse může být někdy ještě poutavější a přínosnější než prezentovaný film...) To je další bonus akce. Živá setkání a debaty na živo!

 

Program GO KAMERA 2010

 

Projekce filmů, diapozitivů, lektorské promítání a besedy s autory

Soutěž amatérských filmů

Soutěž cestovatelských publikací

Soutěž cestovatelské fotografie

Zvláštním tématem 13. ročníku je Legenda ŠANGRI-LA – hledání ztraceného ráje.

Z přednášejících můžeme zmínit M. Stingla, herečku E. Holubovou, L. Abbasovou, S. Lichtaga, P. Barabáše, J. Formánka, J. Kolbabu, R. Krautschneidera.V Kongresovém centru na brněnském výstavišti, kde se celý festival koná, budou nainstalovány i výstavy ŠANGRI-LA hledání ztraceného ráje a výstava fotografií známé cestovatelské dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky – PAST NA ROVNÍKU.

Příspěvky do soutěže (fotografie, filmy i knihy) je možno zaslat do 11.1. 2010 na adresu CK Livingstone, Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno. Info@livingstone.cz

Program je i tentokrát mimořádně „našlapaný“. Skutečně to nejlepší z oboru! Více informací naleznete na http://www.gokamera.cz

 

Více info najdete na http://www.gokamera.cz

 

Pro NICM zpracovala Petra Sara Pavlacová

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1