Festival vědy, téma roku: Věda v profesích

Již počtvrté se koná v Praze na Vítězném náměstí Festival vědy. Přij(e)ďte si užít v září 2019 jednodenní akci a opravdu nabitý program.

Těšit se můžete nejen na zástupce z českých vysokých škol (UK v Praze, ČZU v Praze, VŠCHT, ČVUT v Praze, VŠE v Praze, Univerzita obrany v Brně, TU v Liberci) a středních odborných škol, ale také na mnoho organizací ze státní i nestátní sféry, na různé firmy, úřady a spolky, jejichž přehled naleznete zde.

Můžete si vyzkoušet, jaké to je, být moderátorem, střihačem, kameramanem či reportérem (Česká televize, On air – vysíláme!), zažijete neobyčejné workshopy, dozvíte se, co všechno musí umět např. profesionální voják (Univerzita obrany v Brně), jak se stát vlastníkem patentu (Úřad průmyslového vlastnictví ČR), vyzkoušíte si zastřílet na laserové střelnici (Zbrojovka, a.s.) nebo zakusit virtuální sochařství (Střední průmyslová škola kamenická a sochařská, Hořice: Sochaři a 3D technologie) či zkusit opracovat dřevo tradičním nářadím (Šikovné děti, z.s. – Kutil Junior, Řemeslné dílny). Středoškoláci se budou moci otestovat a zjistit si tak zájmový profil své osobnosti (Confused, Nebuďte zmatení).

Kdy: 4. září 2019 (8:30-19:00)

Kde: Vítězné náměstí, Praha 6

Vstup: zdarma

Patron festivalu: prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc.

Organizátoři: Dům dětí a mládeže hl. města Prahy, Akademie věd České republiky, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, České vysoké učení technické v Praze

Populárním a interaktivním způsobem bude tento festival představovat (nejen) přírodovědné a technické obory. Budete si moci na vědu a její výsledky v různých profesích „sáhnout“. Na mnoha venkovních stanovištích na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) v Praze 6 a v celé Technické ulici je evidentní snaha přiblížit propojení vědy a jejího praktického využití.

Zjistíte tak, že ….věda má opravdu rozmanité podoby a využití….

 

Zdroj: www.festival-vedy.cz

Vložila: Lucie Turzová, červenec 2019

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
31
1