Finanční a ekonomická gramotnost pro ZŠ a víceletá gymnázia

 Česká národní banka vydala pro výuku finanční gramotnosti žáků na školách učebnice autorů Michala a Evy Skořepových „Finanční a ekonomická gramotnost" - manuál pro učitele, kterou doplňují dva pracovní sešity pro žáky. Tento komplet je možné využít pro výuku ekonomicky zaměřené části Občanské výchovy nebo pro výuku samostatného předmětu zaměřeného na finanční a ekonomickou gramotnost.

 

Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže zařadilo oblast finančního vzdělávání do rámcových vzdělávacích programů. Česká národní banka jakožto subjekt s výlučným a specifickým postavením na českém finančním trhu považuje oblast finančního vzdělávání mladé generace za velmi důležitou. Proto se rozhodla v této oblasti angažovat a podpořit intelektuálně i finančně vydání první ucelené učební pomůcky v oblasti ekonomické a finanční gramotnosti pro vyšší ročníky základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií.

 

Učebnice obsahuje nejen vyřešené úkoly pro žáky, ale také velké množství vysvětlujících komentářů pro učitele. Jednotlivá témata jsou v textu podána jednoduchou, moderní a pro žáky i učitele přístupnou a zábavnou formou. Pasáže textu, které se mohou některým učitelům zdát obtížnější, bude možné si vyjasnit během řady navazujících školení v zařízeních pro další vzdělávání pedagogických pracovníků po celé České republice za účasti autorů textu.

 

Víde informací zde

 

Zdroj: ČNB, www.cnb.cz

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2