Aktuality

Jak je to se zdravotním pojištěním u studentů starších 26 let?

students Za studenty platí zdravotní pojištění stát. To však neplatí bezvýhradně. Stát pojištění platí maximálně do 26 let věku studenta, který se soustavně připravuje na své budoucí povolání. Po překročení této věkové hranice se situace mění. Jak? Dozvíte se v článku.

Jak řešit zdravotní pojištění pokud jste neudělali maturitu?

frustrace Zajímat se jako student o to, kdo za Vás platí zdravotní popříp. sociální pojištění je nezbytné, pokud se chcete vyhnout nečekaným složenkám. V následujícím článku Všeobecné zdravotní pojišťovny zjistíte jak postupovat ve věci zdravotního pojištění, pokud se Vám nepodařilo složit maturitní zkoušku.

Děti neumějí hospodařit s penězi, kapesné utrácejí za sladkosti.

Naučit děti znát reálnou hodnotu peněz i věcí za ně koupených je zapotřebí již od školního věku. Rodiče tak mohou činit jak za pomoci nastavení odměn, tak pomocí kapesného.

Nabídka stáže v Prague Security Studies Institute (PSSI)

Zajímáte se o vliv dezinformací a informačních operací na bezpečnost ČR a širšího regionu? Staňte se součástí týmu PSSI. Chcete získat nové zkušenosti a poznat, jak funguje jeden z předních českých think tanků?


Moravskoslezský veletrh středních škol: Středoškolák, Vysokoškolák - PROJOB

Jsi žákem základky a nevíš, jakou SS si vybrat? Veletrh středoškolák ti představí školy, které nabízí Moravskoslezský kraj. Budeš brzy absolventem SŠ a pokukuješ po VŠ či VOŠ? Pak je právě pro tebe určený veletrh Vysokoškolák, na němž se představí vyšší odborné a vysoké školy Moravskoslezského kraje. Nejsi spokojený ve svém zaměstnání a poohlížíš se po novém jobu? Pak by Tě mohl zajímat veletrh PROJOB, který poskytne prostor regionálním firmám nabízejícím pracovní příležitosti.

Přijďte na JOBfest!

Buďte tam, kde jsou lidi – buďte na JOBfestu! Pracovně prezentační veletrh JOBfest dává příležitost prezentovat se a současně nabízí setkání široké veřejnosti se zástupci zajímavých zaměstnavatelů regionu. Jediný veletrh v ČR, který jde přímo za lidmi. V září a říjnu 2019 se můžete těšit na veletrhy v Praze, Plzni a Ostravě!

Kariérní rozvoj začínajících vědců a vědkyň

Přihlaste se do mentoringového programu! Získáte podporu, dostanete cenné rady a navážete přátelství se zkušenějšími mentory a mentorkami, kteří Vám pomohou nastartovat kariéru a uspět v pracovním životě nebo ve studiu.

Diskuse na téma: Ženy, chudoba a migrace

V rámci Noci vědců a vědkyň pořádá NKC – gender a věda diskusi na téma: Ženy, chudoba a migrace. Z plánované diskuse se dozvíte, jak dopadnou klimatické změny na Česko, se zvláštním přihlédnutím k genderovým aspektům. 

Aktuální nabídka stáží v Ústavu mezinárodních vztahů Praha

logoChcete získat zkušenosti a nové znalosti z oboru mezinárodních vztahů? Teď máte jedinečnou příležitost! ÚMV v Praze hledá stážisty hned na několik pracovních pozic! 

Seznam.cz hledá stážistu do redakčního týmu!

Seznam logoBaví vás psaní, analyzování a práce s informacemi? Uvažujete o práci v médiích a chcete si vyzkoušet novinařinu v praxi? Přihlaste se na podzimní stáž do Seznamu!

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
31
1