Gaudeamus 2011

gaudeamusVeletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání je za námi. Stovky středoškoláků a zájemců o studium si již udělaly obrázek o možnostech jejich budoucího vzdělání.

 

Dopolední maratón

Ve chvíli, kdy padla devátá ranní a otevřely se brány Gaudeamu 2011, dovnitř vtrhla učení chtivá masa mladých lidí. Dopolední návštěvníci byli zejména studenti pod vedením svých pedagogů. Téměř útokem brali stánky některých škol a vybírali z nepřeberného množství jejich publikací. gaudeamus

Zásadní význam měly také přednášky vedené zástupci škol, dárkové předměty s logy a soutěže. NICM bylo připraveno i na tuto situaci a jako zpestření několik vědomostních kvizů o ceny také uspořádalo. Ti nejchytřejší obdrželi ceny v podobě knížek či triček.

 

Azylový stánek

Prostory stánku NICM v tom všem shonu působily doslova jako maják v moři informací. Zájemci sem přicházeli pro rady týkající se studia, zaměstnání a v současné době aktuálního tématu dobrovolnictví.

Nejvíce se studenti ptali na práci v zahraničí a hodně se zajímali také o brigády. Pro tento účel byly na stánku k dispozici všemožné brožury, jež si návštěvníci mohli vzít domů a v klidu prohlédnout. Spousta z nich se také ptala, jaký je vlastně gaudeamusvýznam NICM a co jim může poskytnout. Mnozí byli institucí, která poskytuje informace zdarma, nadšeni a s povděkem kvitovali zejména možnost využití webových stránek www.nicm.cz.

Odpoledne bylo o poznání klidnější, protože hlavní nápor studentů již opadl a veletrhem korzovali spíše pedagogové. Ti se sem prvoplánově vypravili jen jako doprovod, ale druhotně se zajímali i o programy ostatních škol a nabídku dalších zúčastněných institucí.

V případě NICM kantory upoutávala především možnost přednášek a rad na téma pomaturitního a středoškolského studia. Stejně tak jejich pozornost zvyšovaly i zmínky o kamenném centru NICM v ulici Na Poříčí.

 

Markéta Šretrová

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2