Internetová Burza práce pro handicapované

 Burza práce je projektem Konta BARIÉRY, který má přispět k lepšímu uplatnění handicapovaných na trhu práce. Na portálu naleznete databázi pracovních nabídek, ty aktuální můžete dostávat i na svůj mail. Dozvíte se důležité informace, najdete i praktické rady, třeba jak správně napsat životopis.

Projekt je ale důležitý i výhodný též pro firmy! Tedy pro ty, které chtějí (či mají povinnost ze zákona) zaměstnávat lidi se zdravotním postižením kvůli jejich dovednostem a kvalifikaci (a zároveň tak využít i státní podpory).

Nejen že Burza práce předkládá databázi uchazečů o práci, ale rovněž nabízí možnost doškolení jednotlivých potenciálních zaměstnanců na konkrétní pracovní pozici v rámci projektu Universita 4G. Pokud by tedy konkrétní jedinec zcela nesplňoval požadavky zaměstnavatele a kvalifikační kritéria konkrétní pozice, nabízí Konto BARIÉRY jeho doškolení „přesně na míru“ tohoto pracovního místa.

Portál Burza práce vznikl v návaznosti na dřívější projekt Počítače proti bariérám. V rámci tohoto projektu byli handicapovaní školeni v práci na počítačích. Jen velmi málo z nich však potom skutečně našlo zaměstnání, což byl impuls k založení Burzy práce.

Burzu práce může využít každý handicapovaný, největší podíl zájemců však tvoří vozíčkáři, na které se Konto BARIÉRY zaměřuje především. Příležitosti využívají hlavně lidé po úrazech, kteří už nemohou pokračovat ve své původní profesi. Projekt bude časem možná rozšířen i na nevidomé.

Portál Burza práce najdete na internetové adrese burzaprace.kontobariery.cz

 

 

Zdroj: webové stránky Burzy práce
Poslední aktualizace: N. Jogheeová, květen 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5