Jak dopadl seminář ACT IT OUT?

|

Act it out 2015O letošních čarodějnicích přiletělo do Stradonic třicet lidí – někteří z velké dálky, jiní z nedaleka. Nemusíte se bát, toto není úvod místní legendy, takto začal 30. 4. 2015 seminář s názvem ACT IT OUT.

Act it out 2015Poslední dubnový den se poprvé setkali účastníci z jedenácti zemí Evropy a tím začal týdenní seminář Tmelníku realizovaný díky podpoře z programu ERASMUS+.  V průběhu semináře jsme se věnovali možnostem prevence socio-patologických jevů skrze divadelní aktivity a zároveň jsme sdíleli nápady na nové inovace, které by nám pomohly v budoucím působení na místní i mezinárodní úrovni.    

Act it out 2015Seznamovací aktivity a hry posilující týmového ducha se vydařily a ve skupině byla dobrá souhra, která nám umožnila volně si vyměňovat své zkušenosti z práce s mládeží, metody, teoretické přístupy i názory na diskutované jevy – týden se zdál krátký, i tak jsme se ale měli prostor věnovat šikaně a záškoláctví, prevenci závislostí (podrobněji jsme rozebírali alkoholismus, gamblerství, netolismus a drogy) i kulturním podmínkám, které mohou mít vliv na šíření socio-patologických jevů ve společnosti a míru jejich tolerance.

Act it out 2015Rozvíjeli jsme svoje divadelní schopnosti a vyzkoušeli si cvičení zaměřená na posilování kreativity. V Berouně účastníci viděli ukázku dobré praxe – byl jim představen projekt dokumentárního divadla s názvem „Divadlem k sobě, rodinou od sebe“. Jde o představení zkoumající rodiny z pohledu smíšené skupinky mladých lidí z rozvedených rodin a z dětského domova. Po představení následovala diskuze s herci i koordinátory projektu a druhý den jsme se s účastníky zaměřili na divadelní metody použité v představení.

Act it out 2015O výstupy z projektu se rádi podělíme. Chystáme se uspořádat interaktivní besedu v Praze a v Hradci Králové, kde si budete moci vyzkoušet některé z našich cvičení a zeptat se na jakoukoliv část projektu. Také zájemcům zašleme mailem výsledky z našeho semináře. Pokud vás téma zaujalo, napište prosím svůj kontakt zde: http://tmel.me/AIOfu  a my se brzy ozveme.

Autorka textu a kontaktní osoba: Lenka Rejzková (lrejzkova@gmail.com)
Vložila: Tereza Komůrková, květen 2015
Zdroj: TZ

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2