Jak správně vybrat dítěti konto a neriskovat? Banky už nabízí účty i pro šestileté.

Nabídka dětských účtů na českém trhu je velká. Nabízejí je všechny velké banky, přidávají se postupně i ty menší. A zatímco v minulosti byla hranice pro založení účtu 15 let, dnes už jsou na trhu produkty i pro šestileté děti. Jak se ve výběru orientovat a na co myslet, abyste zbytečně netratili? Zmapovali jsme nabídku bank.

Za co se platí?

Dětské účty banky poskytují zdarma. Je třeba ale nabídku zvážit, protože některé další služby k účtům jsou už zpoplatněné. "Motivace bank k nabízení účtů pro děti, jejichž základní vedení bývá zdarma, je přímočará. Finanční domy počítají s tím, že se jim odpuštěné poplatky jednou vrátí. Při malé migraci Čechů mezi bankami se pravděpodobně nemýlí," říká Kristýna Kuncová z dTestu.

"Malé účty" podle ní umějí téměř vše, co účty pro dospělé. Dítě dostane svou vlastní platební kartu, může zadávat platby, sledovat pohyby na účtu, někde má k dispozici vlastní elektronické bankovnictví. Banky sice účet zřídí, ale je na rodičích, aby s nimi děti naučili zacházet a také jejich placení kontrolovali.

"Poměrně flexibilně rodič může nastavovat týdenní či měsíční limity, zapínat a vypínat jednotlivé služby a podobně. Především ale může sledovat, co se na účtu děje, ať už nahlížením přes internet, nebo díky informačním SMS. Pozor, ty už nemusí být zdarma," doplňuje Kuncová a dodává: "Pokud rodič uvažuje o účtu pro své dítě, měl by zvážit jeho schopnosti a možnosti."

Další informace o dětských účtech získáte zde.

 

Vložila: J. Bezpalcová, září 2019

Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz

Foto: www.pxhere.com

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1