JIHOČESKÉ KRAŤÁSKY …aneb co zajímavého se v kraji Jihočeském událo

klukČeský Krumlov-Investice do dětí se vždy vyplatí*Jindřichův Hradec-Nové knihovnické a informační centrum*Soběslav- Nové společenské centrum i pro děti a mládež* Soběslav-Vodní záchranná služba nejen na vodě* Tábor-Nová pobočka Sdružení obrany spotřebitelů v Táboře* Tábor-Ve Welsu padalo stříbro

 

Český Krumlov

Investice do dětí se vždy vyplatí.

Tato slova zazněla v uplynulých dnech u příležitosti uvedení do provozu nového Dětského hřiště v Českém Krumlově. A nevyslovil je nikdo jiný než starosta města Luboš Jedlička. Toto nové hřiště mají českokrumlovské děti a mládež u rybníka na Horní Bráně. Náklady na jeho výstavbu dosáhly skoro 1,6 milionu korun. Milion korun věnovala městu Nadace ČEZ a více než půl milionu  bylo hrazeno z rozpočtu města. Hřiště je určeno především dětem od 6-14 let. Je koncipováno jako přírodní  fitness centrum a sportoviště. Tomu odpovídají i zde umístěné prvky - síťová pyramida, dřevěná věž a horolezecká stěna. Prostě ráj pro adrenalinové nadšence.

A není to první spolupráce  města Ćeského Krumlova a Nadace ČEZ. Víte, kdy a kde Nadace ČEZ otevřela jubilejní sté dětské hřiště? Bylo to skoro nachlup přesně před rokem a právě v Českém Krumlově.  Toto starší dětské hřiště se nachází na  sídlišti Za Nádražím v Českém Krumlově,  Nadace ČEZ přispěla částkou také 1 000 000 korun. Dalších 252 tisíc korun doplnilo město ze svého rozpočtu. Je určeno pro jeho malé obyvatele ve věku od 2 do 15 let. V areálu hřiště je k dispozici kolotoč, klasická řetízková houpačka, dvě houpadla ve tvaru pejska a koníčka, věž na šplhání se sítěmi a dvě multifunkční sestavy se skluzavkou.

 

Jindřichův Hradec

Nové knihovnické a informační centrum.

V těchto dnech bylo uvedeno do provozu nové knihovnické a informační centrum na Fakultě managementu  Jindřichův Hradec Vysoké školy ekonomické  Praha. Nachází se ve zcela  nové budově, která vznikla přístavbou stávajícího objektu fakulty. Nové knihovnické a informační centrum nebude sloužit jen studentům fakulty.

Kromě akcí pro odbornou veřejnost, pro spolupracující univerzity předpokládá vedení fakulty realizovat třeba i přednášky a další akce pro veřejnost.  A zdaleka to nejsou v Jindřichově Hradci poslední plány, jak dál rozvíjeta prolínat vysoké školství a město. I poměrně „mladá" dvacetiletá původní budova dozná v blízkém období podstatné stavební změny.   

 

Soběslav

Nové společenské centrum i pro mládež.

V nedávných dnech bylo slavnostně uvedeno do provozu nové Společenské centrum v Soběslavi. Vzniklo rekonstrukcí  stávajícího kina a přilehlých prostor. Provoz kina, byť v jiných podmínkách, byl zachován. Rekonstruované prostory budovy nabízejí i další možnosti aktivního využití volného času - je zde k dispozici stolní fotbal, kulečník, šachy, malá horolezecká stěna, šipky a kuželky. Příjemné posezení a občerstvení nabízí i kinokavárna. Je už takřka samozřejmostí, že vše v režimu nekuřáckém.  A kdo má raději vysoké nebe nad hlavou? V přilehlém parku je nejen pro maminky s dětmi k dispozici dětské hřiště se spoustou atrakcí.

 

Soběslav

Vodní záchranná služba nejen na vodě.

V těchto dnech byla uzavřena a předána zástupci Demokratického svazu Slováků a Čechů v Rumunsku sbírka pořádaná Vodní záchrannou službou Soběslav. Projekt nazvaný Děti dětem-Dospělí dospělým byl realizován od počátku tohoto roku. Jako partneři se do projektu zapojilo celkem 10 organizací či firem z Táborska.  

I když projekt  v počáteční fázi provázely určité problémy spočívající v nedostatečné komunikaci s rumunskými partnery v Banátu, nakonec se vše zdařilo. Záchranáři komunikují se zástupci daného rumunského regionu  přímo  v České republice a jsou odhodláni v projektu pokračovat i v příštím roce.

 

Tábor

Nová pobočka Sdružení obrany spotřebitelů v Táboře

Od tohoto týdne mohou obyvatelé Tábora a okolí využívat služeb nově otevřené pobočky Sdružení obrany spotřebitele.  Pobočka sídlí v budově, která je stále nazývaná Jihočeská univerzita. Provozní doba pobočky je zatím stanovena na každé první a třetí úterý v měsíci od 13-17.00 hod. Zájemci o služby pobočky mohou využít i telefonického spojení - 608032385. A co pobočka nabízí?  Především bezplatné osobní poradenské služby,  týkající se například kupních smluv i mimosoudních řešení spotřebitelských sporů, atd.

 

Tábor-Wels

Ve Welsu padalo stříbro.

Celkem nedávno jsme informovali o Mistrovství České republiky karate JKA, které se uskutečnilo v Táboře abylo i oslavou a završením 20ti let sportovní činnosti Karate-P-Klubu Tábor. A mimo jiné i o tom, že nejúspěšnějším závodníkem této tuzemské akce byla se čtyřmi mistrovskými tituly Petra Kanovová.  Petra byla úspěšná i na mistrovství Evropy ESKA v karate,  které proběhlo o posledním listopadovém víkendu. Zajímavostí je, že se mistrovství uskutečnilo v rakouském Welsu-partnerském městě Města Tábora. Samozřejmě se jej zúčastnila skoro jako „domácí" i Petra v kategorii kadet. A docela „samozřejmostí" je, že i  na tomto klání byla Petra úspěšná - kadetka Karate-P-Klubu Tábor Petra Kanovová získala stříbrnou medaili a v soutěži kumite týmů se podílela taktéž na stříbrné medaili týmu.

 

Václav Pavlík

Regionální koordinátor / redaktor

Kraj Jihočeský

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5