Jobtip zvyšuje šanci při hledání práce

 Internetový portál www.job-tip.cz je volně a bezplatně dostupná internetová aplikace, která může pomoci uchazečům o práci a lidem hledajícím své profesní zaměření. Umí poradit lidem, kteří nemohou najít práci ve svém oboru nebo těm, kteří si chtějí rozšířit své dosavadní vzdělání. Je užitečným pomocníkem také pro zaměstnavatele a vzdělávací instituce. Jobtip využívají zejména pracovníci státních služeb zaměstnanosti a jejich klienti. Své uplatnění našel také mezi výchovnými poradci na základních a středních školách.

 

Systém Jobtip je součástí Integrovaného systému typových pozic, který dále zahrnuje Kartotéku typových pozic, Databázi dalšího vzdělávání a Katalog pracovních míst. Systém je napojen na informační servery MPSV a veřejné internetové zprostředkování práce.

 

Základem pro získávání personálních informací či pracovních nabídek je profil konkrétního uživatele. Prostřednictvím online dotazníku systém mapuje dosavadní kvalifikační přípravu, profesní kariéru, zájmy, osobnostní předpoklady, znalosti či specifické dovednosti, ale také např. zdravotní omezení. Systém na základě zadaných informací automaticky nabízí vhodné pracovní pozice a odpovídající volná pracovní místa v jednotlivých krajích ČR. Zájemcům o další studium nabídne informace o konkrétních školách vyučujících daný obor. Uživatel si může svůj osobní profil uložit a průběžně s ním dále pracovat. Každá aktualizace profilu nabízí uživateli nové pracovní nabídky, aktuální nabídku rekvalifikačních kurzů a podobně.

 

Integrovaný systém typových pozic nabízí informace o přibližně 2400 povoláních a profesích. Vznikl ve spolupráci se Správou služeb zaměstnanosti MPSV ČR, s pracovníky jednotlivých úřadů práce a dalšími odbornými institucemi.

 

www.job-tip.cz

www.istp.cz

 

Pro ICM NIDM MŠMT zpracovala Alice Marciszová, únor 2008.
Zdroj: Práce a sociální politika


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2