K moři se dostanete i za méně než dva tisíce

Ceny přímých letenek z tuzemska k moři klesly na nejnižší úroveň v historii. Ve většině případů dokonce pod úroveň, za kterou do Středozemí létaly před dvěma lety v době své poslední agónie zkrachovalé SkyEurope.

Dceřiná společnost Českých aerolinií Holidays Czech Airlines (HCA) začala nabízet ve spolupráci se Student Agency volná místa na charterových letech do řady středomořských letovisek za ceny od 1 990 Kč za zpáteční letenku včetně všech poplatků.

Do dvou tisíc zaplatí lidé především za odlety v červnu nebo v září, přes červenec a srpen je cena většinou o tisíc až dva tisíce korun vyšší. I tak jsou stále výrazněji levnější než přímé lety nabízené společností Travel Service pod značkou SmartWings.

"Ceny jsou na Prahu více než dobré, jelikož je tam mnoho termínů na hlavní sezonu, čemuž se nemohou rovnat ani nabídky z Německa," hodnotí ceny letenek HCA znalec levných tarifů Lukáš Košík, provozovatel serveru akcniletenky.com.

Termín odletu nejde měnit

V nabídce jsou odlety z Prahy, Ostravy a Brna, letenky se dají koupit jen u Student Agency. HCA je ani neprodávají přes svůj web. Jde o doprodej kapacity letadel, jež si zčásti objednaly cestovky, ale část je prázdná: někdy jde podle rezervačních systémů řádově o jednotky sedaček, v některých termínech je v nabídce ale i 80 míst. Podmínky tarifu jsou omezené: nejde měnit termín odletu, letenky jsou nevratné, váha zavazadla je omezena na 15 kilogramů, občerstvení na palubě si musí lidé koupit.

Volné jsou letenky hlavně do Řecka, v nabídce je ale i například spojení do Egypta či Turecka, Černé Hory nebo na Mallorcu. Bezkonkurenční je cena především za více než čtyřhodinový let do egyptské Hurghady.

 
 
Vložila Kateřina Mydlářová, červen 2011
Zdroj: Idnes.cz
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3