Karlínský masopust

V sobotu 6. 2. se v ulicích pražského Karlína uskuteční již třináctý ročník Karlínského masopustu. Tradiční akce Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy – Karlínského Spektra a městské části Praha 8 proběhne od 13 do 18.30 hodin a slibuje zábavné odpoledne určené dětem i dospělým.

Průvod plný masek a klobouků vyrazí z Kaizlových sadů po 13. hodině. Každý majitel klobouku získá navíc drobnou odměnu (už od oběda si ho bude možné vyrobit na místě). Poté projde masopustní průvod půlkou Karlína až na Karlínské náměstí, kde se bude hodovat a slavit pod taktovkou několika kapel, např. Gipsy.cz nebo Pískomil se vrací.

Na Karlínském náměstí všem ukáže své umění kovář i další řemeslníci, pozornosti by neměl uniknout stánek s na místě vyráběnými jitrnicemi. Po celé odpoledne bude možné svézt se na koňském povoze, z něhož bude dobře vidět na rej masek pohupujících se v rytmu hudby.

Ohřát se návštěvníci budou moci v budově Karlínského Spektra, v jehož prostorách se během odpoledne odehrají tři divadelní představení. Od 14.30 se děti mohou těšit na Jarní medvědiny a od 15.30 a 16.30 na pohádku O námořníku Čepičkovi. Na taneční parket pozvou děti Honza Onder a Lucie Hunčárová. Jejich taneční hrátky začínají v 15 a 16 hodin. Po celý den bude navíc k dispozici ledová plocha pro nadějné bruslaře i naprosté začátečníky.

O hudbu se v průběhu celého masopustu postarají kapely Pískomil se vrací, The Rebel Pipers, Long Vehicle Circus, Circus Problem, taneční soubory Karlínského Spektra a Gipsy.cz.

Organizátoři akce radí zůstat až do konce, kdy na závěr masopustního veselí vystoupí skupina Amanitas se svou ohnivou show.

Akce se koná pod záštitou zástupkyně starosty Prahy 8 Aleny Borhyové.

Karlínský masopust slibuje spoustu zábavy a veselí pro všechny. Přijďte proto strávit příjemné sobotní únorové odpoledne do Karlína.

Rezervace či předprodej vstupenek na divadelní představení a taneční hrátky na tel. 222 333 888, chaloupkova@ddmpraha.cz nebo pomocí app Karlinské Spektrum. Rezervované vstupenky je třeba zaplatit nejpozději 30 minut před zahájením představení.


Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti.

Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech v Čechách.

 

Vložila Markéta Žáková, leden 2015.
Zdroj: TZ akce

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2