Kdo jsou a co dělají Aktivní studenti?

Aktivní studentiProjekt Aktivní studenti sdružuje více než 1700 studentů z celé České republiky. V současné chvíli má podobu Facebookové skupiny a vznikl na základě potřeby studentů samotných. Přečtěte si článek od samotných zakladatelů projektu!

Stejně jako většina ostatních aktivních studentů jsme se i my, zakladatelé projektu, poznali díky mimoškolním aktivitám a projektům, kterým jsme se věnovali již během studia na střední škole. Všechny nás spojovala touha vytvořit projekt, který bude nějakým způsobem ostatním studentům ukazovat všechny možné příležitosti, kterých se můžeme v dnešní době aktivně zúčastnit. Sami na sobě jsme viděli, jak moc nás tyto aktivity posouvají, a to nejdůležitější – díky nim jsme se i seznámili. Tuto možnost dnes mají skutečně všichni a jedinou překážku představuje nedostatečná informovanost o tom, co se děje v našem okolí.

Samozřejmě nás napadlo hned několik návrhů na mobilní aplikaci, kterou nezavrhujeme, avšak v současné chvíli nám dává největší smysl studenty sdružovat na nejpoužívanější platformě / sociální síti, která existuje – Facebooku. Proto jsme vytvořili plnohodnotnou Facebookovou skupinu, přidali do ní své kamarády a postupně se rozrostli až na neuvěřitelných 1 700 členů. Neustále nás pohání motivace předávat ostatním studentům naše know-how, sdílet nejrůznější aktivity, kterých se mohou studenti zúčastnit a také sdílet naše příběhy. Na těchto příbězích byla ostatně skupina i vybudována. Studenti píší, čím si prošli, kterým aktivitám se věnují a jak moc je posunuli. Hodnoty těchto příběhů jsou pro nás klíčové a snažíme se na nich celou skupinu vystavět a spravovat.

Aktivní studenti

Naše know-how však rozhodně není bůhvíjaké a víme, že existují lidé s mnohem většími zkušenostmi a znalostmi, kteří mají studentům co předat. Proto jsme rozjeli sérii livestreamů, tj. živých vysílání, do kterých si zveme zajímavé inspirativní osobnosti, s nimiž poté probíráme témata relevantní pro studenty. Navštívil nás například už Jan Lukačevič – známý český popularizátor fyziky, se kterým jsme si povídali o tom, jak a proč se zapojit do výzkumu již na střední škole. S Robertem Sovíkem, zakladatelem projektu USA Sport & Study jsme zase rozebírali, zda jde skloubit sport se školou, případně i podnikáním, a porovnávali jsme přístup českých a amerických škol vůči sportu. S mnoha dalšími hosty jsme zase probírali výhody cestování atd. Všechny dosavadní livestreamy naleznete v naší facebookové skupině.

Věříme, že byť se jedná „pouze“ o Facebookovou skupinu, její přínos může být pro studenty opravdu enormní. Stačí pouze vědět, kam se podívat a na koho se obrátit. A v tom vidíme největší přínos – v tom propojování, kvůli kterému jsme skupinu založili. Všichni ve skupině jsou naprosto otevření a pokud komukoli z nás i ze skupiny napíšete, vždy se vám dostane rady či propojení s někým dalším.

Skupina je otevřená pro všechny, tak se neváhejte přidat, řekněte o skupině lidem ze svého okolí a pomozte nám rozšířit naší komunitu!

(Na fotografii zleva Vít Janda, Anna Rojková a Adam Sládek. Fotka byla pořízena na veletrhu DigiKoalice.)
 


Vložila: Iva Žůrková, březen 2019
Zdroj: Aktivní studenti - Vít JandaKalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2