Konference Rise and Shine: Rosteme společně

Organizátor tělem i duší inspiruje studenty, aby nechodili na vysokou školu jen pro papír

Pavel Filip, 36 let, vstává jako obvykle o půl sedmé, krátce si zacvičí jógu, vyčistí si zuby a pak si sbalí batůžek s předem připraveným obědovým salátem s těstovinami. Venku už prosvítají sluneční paprsky, bude hezký den, půjde do práce pěšky. Tam se bude jako každý všední den věnovat projektování a výkresům, cestou domů si zaběhá, nazouvá si tedy tenisky. “Nechci už, aby někdo studoval vysokou školu jako já - tedy pro papír,” říká o svojí motivaci, proč se kromě projektování papíren v Česku i zahraničí věnuje organizování vzdělávacích akcí pro studenty.

Před 6 lety se zúčastnil prvního ročníku Rise and Shine - osobní rozvoj a myšlenka inspirativních konferencí pro vysokoškoláky ho tak nadchla, že se zapojil do pořádání dalších: “Na první konferenci jsem přišel jako účastník a doslova mě ohromila, naučil jsem se, jak argumentovat, jak poznat sám sebe, a navíc mě Vojta Kouba (pozn. redakce: zakladatel projektu) poslal formulář na zpětnou vazbu. Posílal jsem tolik zpětné vazby, až mi řekl, ať se do toho pustím s ním.” Pavel se stal pevnou součástí týmu a v roce 2015 definitivně převzal otěže hlavního koordinátora právě po zakladateli projektu Vojtovi Koubovi.

Od první konference, kdy tento aktivní doktorand Vysoké školy chemicko-technologické zamluvil přednáškový sál na sobotu, protože jindy nebylo volno, přemluvil pár řečníků a na jeho osobní pozvání dorazilo přes 100 studentů převážně technických a ekonomických oborů, se vzdělávací konference pod hlavičkou Rise and Shine o kus rozrostly a vznikla celá platforma. Od té doby prošlo sály konferencí, workshopů a inspirativních setkání přes 4000 účastníků, kteří měli možnost potkat přes 250 zajímavých řečníků, lektorů a koučů, mezi nimi populární moderátorku Adélu Vinczeovou (dříve Banášovou), bývalého ředitele Microsoftu Jana Mühlfeita či spisovatele Michala Viewegha. V r. 2018 je hlavním partnerem Nadace O2.

 

Co je Rise and Shine?

Další celodenní konference je na spadnutí - bude se konat stejně jako vloni v prostorách Právnické fakulty Univerzity Karlovy, náměstí Curieových 7, Praha 1, letos ve dnech 3. a 4. 11. 2018. Nese název Rise and Shine: Rosteme společně 2018, který je symbolický: “Tento název v sobě snoubí poslání celé konference, téma růstu, motivaci se rozvíjet a hlavně poznat v sobě svůj potenciál, tedy najít si to, co nás opravdu baví, co cítíme jako své poslání,” dovysvětluje Pavel záměr 6. ročníku největší tuzemské konference osobního rozvoje, která je určena pro studenty a absolventy VŠ ze všech oborů i veřejnost.

Akce propojuje špičkové lektory, inspirující osobnosti a aktivní mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat. Na organizaci konference se podílí velké množství aktivních  lidí, a to samotní studenti, ale většina už pracujících, které “baví se učit, být součástí skvělé komunity” a kteří mají společný cíl: pozitivně inspirovat mladé lidi a sami se vzdělávat. “Tak třeba já jsem měl na začátku problém namotivovat se do toho, co jsem slíbil. Měl jsem to podobně jako ve škole, nezamýšlel jsem se nad tím, proč to dělám, komu to pomáhá, jak to pomáhá mně. Bylo pro mě těžké vůbec uvěřit tomu, že může přijít tolik lidí a že přijdou na konferenci tak zajímavé osobnosti,” sdílí Pavel svoje dojmy z prvních ročníků, kdy vzdělávací platforma ještě nebyla mezi studenty ani řečníky tak známá jako dnes.

A které známé osobnosti budou na konferenci letos?

Na letošní listopadové konferenci vystoupí 7 řečníků a řečnic, kteří jsou osobnosti ze světa osobního rozvoje, vědy, cestování, podnikání nebo médií,, jakými jsou například Kateřina Cajthamlová, lékařka a psychoterapeutka, moderátorka bývalého televizního pořadu Jste to, co jíte. Dále se můžete těšit na Jindřicha Šídla, oceňovaného novináře, politického komentátora a držitele prestižní Peroutkovy ceny nebo na Miloše Gregora, propagátora kritického myšlení a spoluautora Nejlepší knihy o fake news!!!

O své cestě k úspěchu ve vědě i politice se podělí čerstvý senátor Jiří Drahoš, bývalý předseda Akademie věd ČR a kandidát na prezidenta. Tento uznávaný vědec, chemik a vysokoškolský profesor je spoluautorem řady patentů, mimo jiné na recyklaci PET lahví nebo vysoušení papírového materiálu. Na konferenci vystoupí jako závěrečný řečník, předtím ještě máte možnost vyslechnout si cestovatele, spisovatele a lékaře organizace Lékaři bez hranic Tomáše Šebka a podnikatele a zakladatele inspirativních konferencí FuckUp Nights Prague Tomáše Studeníka.

Na programu je i přednáška Dotknout se nebe usměvavého horolezce Marka Holečka. “S Markem jsem měl možnost osobně mluvit a budu s ním natáčet rozhovor. Je to pro mě obrovská osobnost v horolezení, ale hlavně i lidsky, tak na něho se asi těším nejvíc,” říká Pavel o nositeli titulu Horolezec roku 2013, který se podle svých slov “snaží vylézt vše, co vyrostlo od výše jednoho metru nad hladinou moře až po himalájské obry” a podařilo se mu mj. v roce 2017 vylézt novou cestou na osmitisícovku Gašebrum I na hranici Pákistánu a Číny.
Nedílnou součástí sobotního programu je také různorodá nabídka kvalitních workshopů vedených profesionály, jako je například freelancer Pavel Ovesný s workshopem Punkové podnikání, nebo tanečnice, lektorka a fotografka Mirka Papajíková s tématem vztahů a sebelásky nebo lektor GrowJOB Institute Matěj Krejčí s aktuálním tématem DigiDetox - jak zvládat technologie a nezbláznit se. V rámci doprovodného programu se dále můžete těšit na koučink, interaktivní stánky studentských i neziskových organizací, osobní setkání s řečníky i networking s účastníky, v neděli program pokračuje plněním výzev, kdy si každý může vyzkoušet vystoupit ze své komfortní zóny. Maximum informací se dozvíte na Facebooku.


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-0/p480x480/43425659_262816804374008_1156423492090986496_n.jpg?_nc_cat=105&oh=d2dd2676403cb647230f6bb10478f6e7&oe=5C5C5B66

Pavel Filip, hlavní koordinátor Rise and Shine
Zdroj: Archív Rise and Shine


Více než konference...

Vzdělávací platforma Rise and Shine poskytuje široký záběr osobního rozvoje, jako jsou témata silných stránek, efektivity učení, life balance či komunikace a prezentačních dovedností a za poslední léta se stala konferenční stálicí v Česku, nedávno se rozšířila i za hranice do Bratislavy. A jaký je tedy recept na úspěch? Pavel bez váhání odpovídá: “Naše dobré vztahy s univerzitami vytvářejí silnou podporu nejen účastníkům konferencí, ale i celému našemu neziskovému projektu. Pro naše konference vybíráme ty nejvíce inspirativní řečníky se silným osobním příběhem a motivací měnit celospolečenské stereotypy, dáváme si záležet, a to lidi ocení. Děláme prostě něco víc než ostatní.”

Studenti a absolventi, zbystřete. Pokud chcete zažít osobní rozvoj se spoustou podobně naladěných lidí, motivovaných a nadaných lidí, jako jste vy, a nechcete studovat jen pro titul a pracovat jen pro peníze, přihlaste se na www.riseandshine.cz.

 

Zdroj: www.riseandshine.cz

Vložila: B. Bieliková, říjen 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2