Letní pracovní pobyt v zahraničí

Zdokonalit se v cizím jazyce, získat pracovní zkušenosti, cestovatelské zážitky a využít k tomu všemu dobu letních prázdnin? Nejlepší možností je brigáda ve vybrané zemi. Nutné je rozhodnutí odjet. K tomuto ti mohou být silnou oporou agentury, které ti jistě nabídnou řadu variant a možností.

Množství klientů svůj zahraniční pracovní pobyt vnímá jako nejlepší rozhodnutí v jejich životě. Nabídka pracovních programů je velmi pestrá. Mezi oblíbené destinace patří Velká Británie, umístění se odvíjí od vašich zkušeností a jazykových schopností.

Mezi další poptávané destinace patří Irsko, Norsko či Island. Do Španělska a Itálie se klienti často vydávají na pracovní stáž do hotelů v turisticky zajímavých oblastech.

A co Amerika? Většina studentů vysokých a vysokých odborných škol cestuje do USA na tzv. J1 víza, na základě kterých se mohou účastnit programu Work and Travel USA. Program jim umožňuje až 4 měsíce v USA pracovat a dalších 30 dní cestovat. Registrace na léto je již v plném proudu a nyní se studenti mohou hlásit na tzv. Job Fairy. Veletrhy, kde se osobně setkají s americkými zaměstnavateli a mohou si domluvit umístění na léto.

Specifickým typem zahraničního pobytu je au pair program. Au pair, dívka nebo kluk, žije přímo v hostitelské rodině a pomáhá jí s péčí o děti a domácnost. Bydlení v rodině přináší nesporné výhody, neplatíte nájem a stravu máte zdarma. Některé rodiny svým au pair platí i jazykový kurz nebo pojištění. V rámci pobytu v USA dostaneš zpáteční letenku ZDARMA. Au pair program tak není finančně náročný a cizím jazykem mluvíš 24 hodin denně. Pokroky jsou vidět po několika dnech.

Další cenné informace naleznete na stránkách www.pracovnipobyty.cz.

 

Vložila: Jana Andresová, únor 2014
Zdroj: www.nazkusenou.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5