Multikulturní výchova - nové didaktické pomůcky programu Varianty

 Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni připravil novou příručku pro pedagogy základních i středních škol. Příručka s názvem „Než začneme s multikulturní výchovou aneb Od skupinových konceptů k osobnostnímu přístupu" je určena všem, kteří pracují s tématem multikulturní výchova jako průřezovým tématem školních vzdělávacích programů. Příručka představuje pedagogické veřejnosti v České republice základy osobnostního (transkulturního) přístupu při realizaci multikulturní výchovy.

Příručka je rozesílána zdarma školám a institucím, které o ni projeví zájem.

Objednat příručku si můžete na adrese denisa.rosova@clovekvtisni.cz. (V objednávce uveďte následující údaje:  vaše jméno a alespoň jeden kontakt (mail, telefon), název školy, adresu školy)

 

Příručka  „Dovedu to pochopit? - Hrozby neonacismu" Vám umožní seznámit se a ve výuce pracovat s problematikou pravicového extremismu a jeho možné společenské nebezpečnosti.

 

Materiál tvoří tištěná příručka a CD-ROM a je rozdělen do dvou částí - teoretických informací a praktické pedagogické části. Kromě textů o ideologiích, ze kterých vycházejí pravicoví extremisté, a historickém vývoji této scény na území ČR, obsahuje příručka i texty o tom, jak pracovat se sympatizanty extremistických hnutí v třídních kolektivech, a popisy konkrétních aktivit, pomocí kterých můžete témata jako pravicový extremismus, rasismus či antisemitismus zapojit do výuky.

 

Příručka je k dispozici učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům zdarma.

Objednat příručku si můžete na adrese denisa.rosova@clovekvtisni.cz. 

 

Příručky „Bohouš a Dáša: Klima v tísni" a „Bohouš a Dáša na tržišti světa"

 

Vzdělávací program Varianty nabízí všem pedagogům pracujícím s globálními tématy další dvě příručky, v nichž komiksoví průvodci Bohouš a Dáša představují studentům globální problémy. Příručky se jmenují „Bohouš a Dáša: Klima v tísni" a „Bohouš a Dáša na tržišti světa" a věnují se problematice klimatických změn a ekonomické globalizace.

 

První příručka pomocí komiksových příběhů, textů pro učitele a aktivit do hodin přibližuje témata klimatické změny v minulosti a dnes, emisí v ovzduší nebo jak se změní dnešní planeta díky klimatickým změnám, recepty na řešení apod.

 

Příručka o ekonomické globalizaci obdobným způsobem zpracovává témata rozměry globalizace, motory globalizace, důsledky, aktéři, zvládání globalizace atd.

 

Obě příručky navazují na předchozí materiály Bohouš a Dáša proti chudobě (již jen ke stažení) a Bohouš a Dáša za lidská práva (můžete stále objednávat).

 

Příručky „Bohouš a Dáša: Klima v tísni", „Bohouš a Dáša na tržišti světa" a „Bohouš a Dáša za lidská práva" si můžete objednat na adrese denisa.rosova@clovekvtisni.cz

 

Zdroj: Program Varianty, www.varianty.cz

 

Komentáře

Vymazání příspěvku

Příspěvek byl pro nevhodný obsah odstraněn. NICM

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2