Muzejní noc ve Slováckém muzeu

Muzejní noc ve Slováckém muzeuDo celorepublikové akce Muzejní noc se zapojí 15. května i Slovácké muzeum v Uh. Hradišti. Pro návštěvníky je na třech místech od sedmnácti hodin do půlnoci připraven zábavně-poučný program, jenž je letos rozmístěn do tří budov.„V Galerii Slováckého muzea sehraje divadelní soubor Peapaperiputky se svými vytuněnými hlavami příběh známého Gaskoňce Dartaňana! Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana připomene svůj příběh staré židovské synagogy, skrze tajemného ducha,“ ve stručnosti popisuje Petr Novotný, programový pracovník dění mimo hlavní budovu muzea, který prozrazuje, že před hlavní budovou vše ožije již v 17 hodin a děti si budou moct nejen prohlédnout, ale i zkusit v praxi různá stará řemesla.

Nebude však jediná aktivita v prostranství před budovou muzea. „Zdatně tu budou chřestit zbraně v povolaných rukou šermířů ze skupiny Memento Mori. Ohnivci ze skupiny Boca fuego budou vyučovat svoje umění a ve tmě pak předvedou, že jsou s ohněm kamarádi,“ přidává Novotný.


Hlavní budova ožije nočním životem. V malém sále lékárníci Pavel a Pavel budou namíchat z bylinek elixíry snad na všechny vaše neduhy. „V hlavním sále byla nedávno otevřena výstava Dobývání Uherského Hradiště. Na tomto místě vám samotné autorky v dobovém odění odkryjí všechny taje válečných dějin,“ dodává Novotný, který nezapomíná na prostor Muzejního klub, který se promění v hostinec Na Střelnici a bude především určen pro dospělé návštěvníky. „Pokud se nebudete bát a je vám více než 18 let, pak budete srdečně vítání a můžete se nechat překvapit, co všechno se píše ve vašem osudu.“  

Zvídavějším jistě neunikne stálá multimediální národopisná expozice Slovácko, kde ožijí tři šikovní řemeslníci, kteří vás naučí práci s hlínou, nití a papírem. Vstupy do jednotlivých budov a na všechny výstavy je volný a podrobnější program naleznete na www.slovackemuzeum.cz nebo na facebook.com/slovackemuzeum.


Hlavní budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti, Smetanovy sady 179, Galerie Slováckého muzea, Knihovna BBB, pátek 15. května 2015 v 17.00 hodin, vstupné volné.Vložila: Tereza Komůrková, květen 2015
Zdroj: TZ

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2