Nedovedu pochopit – Happening proti rozmachu xenofobie

|
Prvním vrcholem informační kampaně „NEOnácek: Chcete ho?“ bude happening proti rozmachu xenofobie s názvem „Nedovedu pochopit“, který pořádají společnost Člověk v tísni, klub Roxy a další spoluorganizátoři již dnes 24. dubna v pražském klubu Roxy. Součástí happeningu bude vystoupení berlínského multikulturního projektu Jahcoozi a českých kapel The Chancers a The Tchendos DJs.

The Tchendos jsou zároveň autory písně a videoklipu, který dal název celé akci a který syrovými záběry z koncentračních táborů a pochodů neonacistů doprovází píseň vytvořenou na základě rozhovoru se ženou, která přežila pobyt v několika koncentračních táborech.

Hlavním tahákem happeningu bude vystoupení berlínského tria Jahcoozi.

Tato kapela představí svou výbušnou směs hiphopu, breakbeatu a triphopu nejen z čerstvé desky nazvané Blitz´n´Äss.
Jahcoozi zahrají na happeningu svůj druhý koncert v České republice, poprvé zde hráli vloni na brněnském festivalu New!New! Jahcoozi jsou se svým složením - britská MC srílanského původu Sasha Perera, německý producent Robot Koch a izraelský kytarista Oren Gerlitz – ideálním příkladem fungujícího multikulturalismu. Tedy přesně toho, co stojí v protikladu s ideologií neonacistů.

The Tchendos si pro happening Nedovedu pochopit připravili speciální vystoupení. Nevystoupí na koncertě se svým tradičním repertoárem, ale jako DJ´s, kteří vás spolehlivě brzy dostanou do varu.

Na happeningu vystoupí i známá tuzemská ska kapela The Chancers, která se již od svého vzniku vymezuje proti všem podobám rasismu.

Happening Nedovedu pochopit začne v 19 hodin.
Cena vstupného bude 100 Kč.

Více informací o happeningu najdete na www.nedovedupochopit.com.

Na TicketStreamu již začal předprodej vstupenek!

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1