Nej bary v Praze

 

Blíží se další víkend. Na posedávání venku už je chladno a zaplivaná hospoda také není to pravé. Kam tedy vyrazit, aby to nestálo majlant a zároveň jste za to dostali „hodně muziky"?

Představíme vám bary s jejich plusy i mínusy. Podniky, kde se dá v klidu popovídat u skleničky, ale i zatančit. Kluby, ve kterých rozhodně nenarazíte na partičky štamgastů v usmolených bílých tílkách, a ani nebudete za póvl, protože zrovna nemáte boty z nové kolekce Gucci. Jinými slovy - zlatá střední cesta. Tak se nechte inspirovat, nebo ji přímo následujte, ať se v tom pražském nočním životě neztratíte.

 

Chapeau rouge

Jakubská 2, Praha 1

Ideální místo pro posezení, nějaký ten tanec i odvaz na koncertě. Klub má tři podlaží, takže na každém můžete čekat jinou atmosféru a většina návštěvníků si tak přijde na své. Horní patro je vyloženě barové, prostředek patří dance clubu pod taktovkou DJ´s a undergroundový sklep pravidelně hostí živé koncerty. Příjemné jsou také čtyři bary, takže fronty na pití jsou minimální.

+ různorodost prostředí

- vyšší ceny v horním baru

 

Nebe

V Celnici 4 / Křemencova 10 / Václavské náměstí 56, Praha 1

Na první pohled klasický diskotékový bar, ovšem tak do deváté hodiny večer vnímáte hudbu jen jako podkres a dá se zde v klidu popovídat. Navíc si tento podnik umí získat příznivce svými happy hours v podobě všech míchaných drinků za 59 Kč! Ve večerním programu klubu najdete videoklipy na přání, to nejlepší z 80. a 90. let i mix současných hitů.

+ happy hours

- příliš disko design

 

Futurum

Zborovská 7, Praha 5

Smíchovský klub Futurum je poměrně oblíbený, takže to tam většinou skutečně žije. Už jen kvůli pátkům a sobotám, které tradičně patří hitům 80. a 90. let - hudbě, kterou snesou i ti největší fajnšmekři. Prostředí je také vcelku příjemné, dokonce je zde i pár míst k sezení, takže když přijdete včas, máte jisté i nějaké to zázemí. Problémem je však jediný bar, který je věčně obsypán drinkuchtivými návštěvníky.

+ hudba

- přeplněnost

 

Popocafepetl

Michalská 13, Praha 1; Music club Újezd 19, Praha 1; Melantrichova 10, Praha 1; Na Poříčí 21, Praha 1; Na Struze 4, Praha 1, Italská 18, Praha 2

Odbila půlnoc a akorát vás vyrazili z vaší oblíbené hospůdky s tím, že zavírají? Vyrazte do Popocafepetl, kde je tou dobou zábava v plném proudu. Čeká vás jak diskotéka, tak i klidné posezení v oddělené místnosti. Navíc bar leží na ideálním místě, takže ať jste kdekoliv v centru, jste tam za okamžik. Je to kousek z Václavského náměstí, Národní třídy i Staromáku. Jediným problémem bývá složitější hledání samotného podniku, za což ale budete odměněni velmi příjemnými cenami.

+ ceny

- vymotání se ze spletitých uliček mezi stoly i Starého Města

 

Vagon

Národní 25, Praha 1

Pro všechny milovníky rockové hudby je tu sklepní bar přímo na Národní třídě. Podvečery zde patří koncertům a noci rockotékám. Takže pokud je vaším snem propařit noc a ráno vyrazit v klidu na první metro, je Vagon tou nejlepší volbou. Vstupné na rockotéku je volné a ceny pití jsou taktéž velmi příznivé.

+ stylové se vším všudy

- drsnější osazenstvo

 

Cross club

Plynární 23, Praha 7

Kdo Cross stále vnímá jako odpudivé doupě, kde se notně navátá mládež povaluje na gaučích z druhé ruky, tak je na omylu. V současnosti je totiž návštěva těchto prostor doslova kulturním zážitkem - nejenže sem můžete zajít na koncert, filmovou projekci anebo divadelní představení, ale i samotná vizuální stránka klubu vás uchvátí. Ceny jsou absolutně v normě a vzhledem k velikosti objektu není třeba se bát, že si nesednete.

+ prostory

- zakouřeno

 

Markéta Šretrová
Poslední aktualizace: Tereza Komůrková, březen 2014

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30