Nejlepší školní časopis roku 2009: Pavouk, Puzzle a Exit

 V pátek 27. listopadu proběhlo v Brně slavnostní vyhlášení celorepublikové soutěže o nejlepší školní časopis roku 2009. Třetí ročník soutěže organizovala Asociace středoškolských klubů ČR, o.s.

Nejlepšími časopisy ve svých kategoriích se staly následující časopisy: Pavouk ze Štoků (ZŠ I. stupeň) , Puzzle z Třešti (ZŠ II. stupeň) a Exit z Bílovce (střední školy).

 

„Na slavnostní vyhlášení se sjelo z celé republiky 136 zástupců přihlášených redakcí. Hlavním myšlenkou tohoto setkání je výměna zkušeností v několika rovinách. Za prvé neformálními rozhovory, za druhé prohlížením časopisů druhých redakcí a za třetí řízeným workshopem o novinařině,“ říká ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR. „Cílem bylo vyměnit si, co možná nejvíce pozitivních zkušeností a nechat se inspirovat pro vlastní práci,“ dodává Kantor.

„V letošním roce ocenila porota rozmanitost témat a zvýšený podíl autorské tvorby. Mezi zajímavé inspirace například patří výměna žáků z jedné školy do druhé školy na jeden den.“ přiblížil hodnocení poroty Zbyněk Šolc, předseda ASK ČR „Obohatili jsme i nabídku workshopů o fotografický workshop, který se těšil bohatému zájmů. Do budoucna chceme připravit workshopy i pro pedagogy, kteří vedou mladé lidi,“ dodává Pavel Zdráhal, lektor a redaktor časopisu REMIX.

Do soutěže se přihlásilo o 38 časopisů více než loni. Celkem se do soutěže registrovalo 116 časopisů z celé ČR. Nejvíce časopisů se přihlásilo z Moravskoslezského kraje, Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Porotu tvořili profesionální novináři, grafici a zástupci partnerů.

Třetí ročník celorepublikové soutěže o nejlepší školní časopis roku 2009 ukázal, že se již teď musí organizátoři pustit do práce a hledat partnery pro další ročník. Díky mediální podpoře časopisu REMIX se vytvoří na jejich stránkách prostor pro prezentaci jednotlivých přihlášených časopisů.

 

 

Petr Kantor

regionální koordinátor - redaktor

kraj Moravskoslezský

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31