Jděte za kulturou!

do divadlaPokud máte třeba volný večer a chtěli byste jej vyplnit kulturní vložkou, zajděte do divadla dřív, než skončí divadelní sezona!

Činoherní studio Bouře hraje pro lidi, o tom co znají, co prožívají, co je jim blízké.
O vztazích, radosti, bolesti, absurditě, komedii… A hrají na dvou pražských scénách. Rádi ztvárňují činoherní inscenace komorního charakteru současných autorů (Dan Gordon, Veronique Olmi, Jean-Claude Islert) se společenskou tématikou.

 

Seznam aktuálních inscenací:

1)    Inscenace Jenom život / Veronique Olmi v divadle v Rytířské

24. dubna

Je večer a do Marionina bytu nečekaně vpadne promoklý a zraněný Sam. Měl autonehodu. Jemu je 50, jí 45 let, více než deset let se neviděli. Od té doby, kdy Sam Marion opustil. Počáteční starost o Samovo zdraví i fascinující setkání po takové době rychle vystřídá hašteření těch dvou, které zřejmě kdysi bylo důvodem k jejich rozchodu. Ráno přijde Marion za Samem do nedaleké kavárny. Sam se jí přizná, že důvodem  jeho nenadálé návštěvy nebyla nehoda, ale to, že právě předešlého večera zabil svého otce. Od ní žádá jediné: pomoc při likvidaci mrtvoly…

 

Hrají: Antonie Talacková a Igor Bareš. Režie: Jaromír Janeček.

 

2)      Inscenace Teď ne! Aneb na tohle teď není ta pravá chvíle / Jean-Claude Islert ve Švandově divadle  

3. května, 19.června

Frederik je úspěšný muž. Má krásnou ženu, dobré postavení, prosperující firmu. Jednoho dne ale srazí autem bezdomovce a vůbec netuší, jak se tato událost vepíše do jeho života.

Ve Frederikově životě totiž nic není takové, jak se zdá. Miluje svou ženu? Nebo jí podvádí? Daří se jeho firmě? Anebo naopak? A co teprve, když se během jediné noci všechny pochybnosti potkají na jednom místě, v jednom bytě…

Ne, na nic z toho teď očividně není ta pravá chvíle! Nebo ano?

 

Hrají: Michal Dlouhý, Kamil Halbich, Kristýna Frejová, Filip Čapka/David Punčochář, Beata Kaňoková/Jana Kotrbatá. Režie: Daniel Hrbek.Lístky na představení koupíte ZDE.

Vložila: Tereza Komůrková, duben 2015
Zdroj: www.studioboure.cz; foto: www.agenturaappart.cz/cz/cinoherni-studio-boure

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2