Nevypusť duši!

nevypusť dušiOdpočíváte dost? Staráte se také o své psychické zdraví? Duševní onemocnění dnes už není tabu! Osvětu o tomto tématu totiž u nás v Česku dělá nezisková organizace s příhodným jménem Nevypusť duši. Zajímá-li vás co konkrétně nabízí a jak její projekty můžete podpořit, čtěte následující řádky.

Prevence duševního zdraví se týká každého z nás a to zvláště v dnešní době plné stresu. Zakladatelky projektu Nevypusť duši, který odstartoval v roce 2015, to pocítily na vlastní kůži během svých studií v Anglii. Jejich vlastní zkušenosti je dovedly na startovní čáru projektu s tématem duševní hygieny a psychického zdraví. Projekt se průběhem času rozšířil a získal další dobrovolníky, takže dnes již funguje na úrovni neziskové organizace. Nevypusť duši spolupracuje také s dalšími organizacemi (Anabell, Práh, Green Doors a další). Hlavní náplní činnosti jsou informační workshopy, přednášky ve školách a šíření osvěty na sociálních sítích. Sledovat aktuality tedy můžete na Facebooku (https://www.facebook.com/nevypustdusi/) nebo na Instagramu (https://www.instagram.com/nevypustdusi/). Organizace Nevypusť duši pořádá také mnoho dalších akcí a sdílí pravidelně osobní zkušenosti lidí, kteří se někdy potýkali s určitými psychickými problémy. Poukazuje tak na to, že obdobných případů je ve společnosti mnoho, je třeba o nich otevřeně mluvit a není za co se stydět.

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách organizace, stejně jako přehled chystaných událostí nebo originální infografiky. -> http://nevypustdusi.cz/


Zdroj: http://nevypustdusi.cz/
V
ložila: Simona Fialová, listopad 2018

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31