NICM na příměstském táboře – Hobby centrum

 I v polovině srpna se konaly v letní Praze příměstské tábory a NICM navštívilo další z nich, a to se zaměřením na historii s názvem Středověké putování.

Zábavný týden uspořádalo Hobby centrum na Praze 4 a zaměřilo se na děti ve věku 6-15 let, přičemž věkový průměr byl kolem 10 let. Tábor byl samozřejmě úplně plný, protože obliba těchto letních akcí pro městské děti je v poslední dobře velmi silná.

Děti se první den rozdělily na tři týmy středověkých pánů a dam a během celého týden v těchto skupinách i soutěžily. Ve výtvarném ateliéru malovaly na textil, vytvářeli erby svých rodů či kreslily středověké mapy dle vycházky Dalejským a Prokopským údolím. Nezanedbávaly se ani sportovní aktivity, a proto „středověcí poutníci" navštívili lanový park v Hostivaři či hráli hry na perfektně vybavených hřištích Hobby centra. Nejvíce se však dětem zamlouvala návštěva kasemat na Vyšehradě, kde poznávaly podzemní chodby postavené na sklonku 17. století.

Poslední den, pátek, patřil závěrečnému rytířskému klání mezi třemi týmy. Oblíbenou disciplínou byla „jízda na koni" - v praxi realizována tak, že se soutěžící posadil na sedák zavěšený laně a pomocí svých spoluhráčů byl roztlačen vpředvstříc kruhu, který bylo nutno zasáhnout dřevcem (tzv. středověkým oštěpem). Byla to velmi zábavná a akční disciplína, která se dětem velmi líbila.

Příměstské tábory jsou velmi oblíbenou alternativou pro děti, které nemohou nebo nechtějí jet na klasický tábor. Proč také ne? Děti jsou pod odborným dohledem, navazují nové kontakty a ještě si vyhrají, sportují a večer ulehnou do své známé postele, co více si přát.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
                                                                                                                                                                                                         
 
Kateřina Mydlářová & Markéta Šretrová, srpen 2011
Foto: Markéta Šretrová
 
 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1