NICM na příměstském táboře – Stanice přírodovědců

kozaNICM nelenilo a navštívilo další z příměstských táborů, a to Stanici přírodovědců na pražském Smíchově. Ta se nachází v klidné části kousek od stanice metra Anděl a skýtá vyžití pro děti nejen během školního roku, ale i o prázdninách – pořádají se zde totiž i příměstské tábory. A že to nejsou tábory ledajaké. Stanice přírodovědců má nově zrekonstruované prostory a disponuje krásnou botanickou zahradou s chovnou stanicí zvířat. Najdeme zde jak tropické terárium, akvária, ptačí voliéru, ale i klokana, poníky nebo kozy kamerunské.

 

Navštívili jsme týdenní tábor s mladšími dětmi do deseti let. Druhého turnusu se zúčastnilo dvacet dětí,děti které trávily časrozličným způsobem. Nejenže se setkaly se zvířaty přímo ve Stanici přírodovědců (např.: jezdili na ponících), ale navštívily i Petřínskou rozhlednu s bludištěm, královské město Beroun, kde se podívaly na medvědy, nebo technické muzeum na Letné. Nejvíce se však pobavily ve sportovně-relaxačním centru Gutovka, kde se vydováděly nejen na lezecké stěně, ale i lecčemu přiučily v malém vodním světě. Tam si mohly osvojit základní znalosti fyziky za pomocí sledování vody ve žlabech, pumpách, vahadlech a dalších „strojích“ z oceli nebo dřeva.

Vedoucí příměstských táborů si chování dětí velmi pochvalovali, potěšili je i pozitivní reakce lidí v dopravních prostředcích, což se moc často nestává.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kateřina Mydlářová & Markéta Šretrová, srpen 2011

Foto: Markéta Šretrová

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
1