Nové tituly z nakladatelství Portál

Rosenberg, Marshall B.
Nenásilná komunikace a moc
V institucích, společnosti i rodině
Překlad: Matiášková, Veronika
Nenásilná komunikace zná dva koncepty moci: moc nad někým a moc s někým. Moc nad někým má ten, kdo druhé kritizuje, obviňuje, zahanbuje, odměňuje či trestá a podobně. Moc s někým má člověk, který zná a uznává svoje hodnoty a potřeby i hodnoty a potřeby druhých lidí, a ti mu v důsledku toho přisuzují pozici moci, protože věří, že jim pomůže v naplňování jejich potřeb. 
Marshall Rosenberg byl americký psycholog, mediátor, autor a učitel, který vytvořil metodu nenásilné komunikace, tj. proces, který podporuje partnerství a pomáhá řešit konflikty mezi lidmi, ve vztazích, a v komunitách. V Portále vyšly jeho knihy Nenásilná komunikace a Co řeknete, změní váš svět.
brož., 152 str., 239 Kč
Ukázka z knihy

Tyrrell, Mark
Přerámování v terapii
Umění vidět jinak
Překlad: Fafejta, Ondřej
Ve své stručné a praktické knize autor popisuje rozdíl mezi přímým a metaforickým přerámováním, dává tipy, jak tuto metodu účinně provádět, a předkládá nám ukázky z více než 80 psychoterapeutických kazuistik. Kniha je určena nejen terapeutům, ale vůbec všem, kdo chtějí sami zakusit nový pohled na staré významy a zlepšit svou schopnost flexibilně vnímat životní situace. 
Mark Tyrrell je psychoterapeut a hypnoterapeut s dvacetiletou praxí, lektor a řečník. Spoluzaložil a vede několik internetových projektů, které se týkají např. hypnoterapie, online výcvikových programů či léčby deprese a panické poruchy.
brož., 112 str., 215 Kč
Ukázka z knihy

Marshall, Alan
Už zase skáču přes kaluže
Překlad: Wolfová, Zora
Příběh malého Alana, který překonal následky dětské obrny, už dodal sílu a povzbuzení v nelehkých situacích mnoha generacím českých čtenářů. Však také vychází už poněkolikáté a byl podle něho natočen seriál a film. Biografické vzpomínky z dětství autora, které prožil na australském venkově, se okamžitě staly bestsellerem. 
Alan Marshall (1920-1984) je autor většího počtu povídkových sbírek a románů z australského venkova, mezinárodně proslulý zastánce nesentimentálního přístupu k tělesně postiženým. 
brož., 288 str., 329 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy

Łoskot-Cichocka, Dorota, Kita, Marek
Čekání na Velikonoce
Přes půst ke Zmrtvýchvstání
Překlad: Bedřich, Martin
Ilustrace: Łoskot-Cichocka, Dorota
Autorská dvojice knihy Čekání na Vánoce připravila pro děti také průvodce postní dobou a Svatým týdnem. Kniha je koncipovaná jako 40 denní putování, během něhož je každý týden zaměřen na jednu oblast Ježíšova působení (uzdravování, učení v podobenstvích, setkání s nejrůznějšími lidmi…). 
Marek Kita je polský teolog, katecheta a vysokoškolský pedagog. V Portále vyšla jeho kniha Čekání na Vánoce.
váz., 104 str., 299 Kč
Ukázka z knihy


Vložila: M. Borovská, únor 2019
Zdroj: www.portal.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5