Novinky nakladatelství Portál

V článku najdete novinky z produkce nakladatelství Portál.

Parvela, Timo
Ella a kamarádi
Překlad: Štollová, Alžběta
Ilustrace: Veverková-Hrnčířová, Magda
Ella a její přátelé jdou do druhé třídy a pan učitel je na pokraji zhroucení. Jak by nebyl, když se i při normálním přespání ve škole všechno vymkne z ruky a zasahuje policie i hasiči. Tři krátké příběhy ale dobře dopadnou a děti si bláznivé dobrodružství náramně užijí. Určeno především čtenářům ve věku 6–10 let.
Timo Parvela je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. Série o Elle patří k těm vůbec nejpopulárnějším. V Portále již vyšel první díl Ella ve škole.Kita, Marek
Čekání na Vánoce
Čekání na Vánoce může být časem, kdy je možné s dětmi poznat hlubší smysl vánočního příběhu. Krásně ilustrovaná knížka pro děti mladšího školního věku se skládá z 28 „zastavení“ v adventní době, kde se děti seznámí s postavami od Adama a Evy, proroků až k betlémským pastýřům. Krátké, jasné, a poetické texty vhodně provádějí děti nejen Adventem, ale i celou biblickou tradicí.
Marek Kita je polský teolog, katecheta, vysokoškolský pedagog.
Dorota Łoskot-Cichocka je polská malířka a ilustrátorka.

Eichlerová, Ilona; Havlíčková, Jana
Logopedické hry pro větší děti
Křížovky, kvízy a luštěnky na procvičování výslovnosti pro děti 7-12 let
Ilustrace: Koubská, Patricie
Pracovní sešit je určen pro děti především mladšího školního věku, které ještě nevyslovují správně některé hlásky. Starší děti mohou při fixaci dané hlásky využít i čtení a psaní a současně mohou řešit náročnější úkoly.
Obě autorky jsou klinické logopedky s dlouholetou praxí. V Portále jim vyšlo několik logopedických knížek, Já mám v krabici cukr a krupici, Velké logopedické pexeso 1–3, Logopedické pohádky a Kouká Mína do komína nebo Logopedické hádanky.Montessori, Maria
Absorbující mysl
Vývoj a výchova dětí od narození do šesti let
Překlad: Glabazňa, Radek
Povrchní vykladači někdy tvrdí, že základem montessoriovského přístupu je ponechat dítěti naprostou volnost a nikterak ho neomezovat. Naprostá svoboda ale platí jen u činností přirozených. Rozhodujícím faktorem je proto rozpoznání činností přirozených, vedoucích k rozvoji osobnosti, od činností deviantních, vedoucích k destrukci nebo tyranizování okolí.
Maria Montessori (1870–1952) byla všestranná italská pedagožka, filozofka a vědkyně. Je známa především svými novými pedagogickými metodami. Vystudovala medicínu, filozofii a psychologii, zabývala se antropologií, biologií a pedagogikou.
Simone, Rudy
Aspergerka
Posila pro ženy s Aspergerovým syndromem
Překlad: Diestlerová, Petra
Tuhle poruchu autistického spektra nemá jen Sheldon z Teorie velkého třesku, ta potká i holky. Jaké to je být jiná a jak se poprat s poruchami nálad? Jak má aspergerka randit, když se jí nedaří komunikovat s lidmi z okolí? Knížka plná výpovědí dívek a žen je skvělým průvodcem v bludišti zvaném Aspergerův syndrom. Nenajdete v ní nic, co by ostatní aspergerky nezažily na vlastní kůži.
Rudy Simone je autorkou pěti knih o Aspergerově syndromu. Je zpěvačkou, textařkou a komičkou.Zdroj: www.obchod.portal.cz

Vložila: B.Bieliková, listopad 2018

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
 
 
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
 
 
 
 
 
 
 
16
17
18
19
20
21
22
 
 
 
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5