Novinky v nakladatelství Portál

portálV letních měsících vyšli v nakladatelství Portál nové zajímavé knížky.

 

 

 

 

 

 

psychologie dítěte

Jean Piaget, Bärbel Inhelder

Psychologie dítěte

Kniha shrnuje hlavní výsledky pětačtyřicetileté práce ženevské psychologické školy. Autorky podávají syntetický obraz vývoje dítěte od narození do adolescence. Je to obraz plastický, bohatě členěný a zároveň teoreticky podložený. Poskytuje ucelený pohled na vývoj lidského jedince a obohacuje novými hledisky jeho úvahy o výchovných cílech a prostředcích.

brož., 144 s., 275 Kč

http://obchod.portal.cz/psychologie-ditete/

 


10 tváří úzkostiHans Morschitzky, Sigrid Sator

Deset tváří úzkosti

Zkušení autoři popisují formy úzkostných poruch – panickou poruchu, agorafobii, specifické fobie, sociální fobii, generalizovanou úzkostnou poruchu, posttraumatickou zátěžovou poruchu, nutkavé poruchy, hypochondrickou poruchu, organickou úzkostnou poruchu a substancemi indukované úzkostné poruchy. U jednotlivých poruch vysvětlují názorně jejich vznik, dynamiku, specifické projevy a nabízejí osvědčené přístupy k jejich překonání. Autoři nabízejí přístup zahrnující konfrontační terapii, mentální trénink, kognitivní terapii, tělesný trénink, trénink emocí, posilování sebevědomí a trénink zvládání stresu.

brož., 256 s., 389 Kč

http://obchod.portal.cz/deset-tvari-uzkosti/

 

sebekoučink pro ženyCornelia Topf

Sebekoučink pro ženy

Z nejpřísnější kritičky svou nejlepší poradkyní

V současnosti se od mnoha žen očekává, že kromě pracovní kariéry budou více než jejich partneři zodpovídat za péči o děti a o domácnost. Ženy o sobě často pochybují a očekávají od sebe perfektní výsledky, potřebují proto spojence – kouče. Aby se čtenářky mohly takovou vnitřní koučkou sobě samým stát, nabízí nám autorka přehledně strukturovanou knihu plnou každodenních příkladů, tipů a cvičení. Jejich prostřednictvím umožňuje ženám, aby aktivovaly své síly, aniž by přitom ztratily své ženství – a to za užití prostředků, které jsou jim beztak již dávno známé.

brož., 168 s., 279 Kč

VYCHÁZÍ SOUČASNĚ JAKO E-KNIHA

http://obchod.portal.cz/sebekoucink-pro-zeny/
Vložila Markéta Žáková, srpen 2014.
Zdroj: http://www.portal.cz/

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2