Novinky z ERYICA červen 2010

logoERYICA vydala vspolupráci s Radou Evropy „Youth Information Starter Kit". Příručka poskytuje informace pro ty, kteří mají zájem otevřít Informační centrum pro mládež a hledají odborní poradenství vtéto oblasti. „Starter Kit" nabízí pohled do „říše" informací pro mládež: příručka nabízí konkrétní příklady vedení úspěšného centra, informace o vytváření sítě a praktické administrativy (financování, lidské zdroje, legální záležitosti). Dozvíte se zní, co můžou nabídnout evropská tělesa těm, kteří jsou začátečníci ve světe informací pro mládež. Příručka vznikla jako reakce ERYICA a Rady Evropy na výzvy organizací, zákonodárců a motivovaných mladých lidí, kteří se vmístní lokalitě rozhodli poskytovat služby voblasti informací pro mládež.

Na 33. setkání Správný rady ERYICA vPraze (4. - 6. února 2010) se rozhodlo přijetí Koalice organizací mládeže SEGA jako nové spolupracující organizace ERYICA. SEGA sídlí ve městě Prilep vzemi bývalé Jugoslávie, vMacedónii. Vznik SEGA byl iniciativou Rady mládeže Prilepu a je výsledkem implementace „Národního akčního plánu pro otázky mládeže". Více informací o Koalici organizací mládeže SEGA najdete na stránkách organizace: http://www.sega.org.mk/

Od 3. -6. června 2010 se vfinských Helsinkách uskutečnilo 21. setkání Valné hromady ERYICA. Setkali se zde delegace zcelé Evropy, reprezentanti evropských partnerských organizací (Evropské komise, Rady Evropy a Evropského fóra mládeže). Během čtyř dnů se účastníci zaměřili zejména na oblast online informací pro mládež a mediální „gramotnosti" vtéto oblasti. Proběhli zajímavé workshopy na tyto témata. Hostitelem akce bylo „National Coordination and Development Centre of Youth Information and Counselling Services" vspolupráci s „Youth Cooperation Allianssi ve Finsku.

Dne 17. dubna 2010 ERYICA společně s Informačními centry pro mládež slavila třetí ročník Evropského dne informací pro mládež (EYID). Tento den byl příležitostí pro motivované pracovníky sinformacemi pro mládež kpropagaci významu a důležitosti jejich práce pro mládež. Mladé vjednotlivých zemích měli příležitost obeznámit se ze službami, které jim centra nabízí.

Ve dnech 28. dubna do 2. května 2010 proběhlo školení YIntro na Cypre. Školení se účastnilo 20 pracovníků sinformovaností mládeže ze 7 evropských zemí. Účastníci se školily ve čtyřech oblastech: Historie a principy Informací pro mládež, Informace pro mládež vpraxi, Umění práce smládeží voblasti informací a Rozvoj práce sinformacemi pro mládež. Další školení ERYICA YIntro se uskuteční 18.-26. června 2010 v Pirovaku vChorvatsku.

 
Pro NICM zpracovala Petra Sara PAvlacová, červen 2010
Více informací naleznete na: http://www.eryica.org/files/ERYICA_Newsletter_Spring2010.pdf

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5