Novinky z nakladatelství Portál

Hennessey, Gary
Mindfulness pro každý den
Malými kroky k velkým změnám
Překlad: Kosatíková, Ludmila
Kniha nabízí jednoduchá cvičení založená na konceptu mindfulness. Drobné kroky, které neustále opakujeme a k nimž přidáváme další, nás postupně provedou změnami, jež povedou ke zlepšení našeho života. Trápí nás „mravenci v hlavě“? Stále se nám honí hlavou, co musíme zařídit a jaké úkoly na nás čekají? Knihu uvítají lidé, kteří trpí vnitřním neklidem, a zájemci o mindfulness.
Gary Hennessey se mindfulness věnuje více než 40 let a vyučuje je 35 let
brož., 112 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Kisielewska, Zuzanna
12 půltónů
Kniha o hudbě
Překlad: Veselka, Martin
Kniha se originálním způsobem zabývá hudbou ve všech jejích podobách. Je nutné slyšet, aby se člověk radoval z hudby? Kdy vznikl první hudební hit? Jak hudba působí na city? Jak a proč se liší hudební cítění v různých oblastech světa? Kniha plná originálních otázek a překvapivých odpovědí je určená dětem od 9 let. (Nominace za grafické zpracování v polské sekci soutěže IBBA 2017) 
Zuzanna Kisielewska je polská novinářka, dcera známého polského skladatele a hudebníka Wacława Kisielewskiego.
váz., 128 str., 299 Kč
Ukázka z knihy

Agot, Patrick M.
Příběhy z amazonského pralesa
Překlad: Le Roch, Pavla
Ilustrace: Dungel, Jan
V amazonském pralese je živo. Ať už je to volba krále pralesa, holý boj o život nebo hledání pokladů, pořád se něco děje. Vydejte se za dobrodružstvím, poznáním i legrací! Provázet vás bude moudrý lenochod, chytrý makak, líný tapír, pestrobarevný papoušek, spravedlivý jaguár a mnoho dalších zvířecích obyvatel pralesa.
Patrick Agot je guayanský spisovatel, autor knihy Mýty a legendy Amazonie.
Jan Dungel je biolog, malíř a cestovatel, ilustroval mnoho knih o přírodě pro děti i dospělé, v Portále knihu Karolínka a její zoo.
váz., 48 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Horáček, Petr
O myšce, která se nebála
Jednoho rána se myška rozhodla, že půjde do lesa na průzkum. „Ničeho se neleknu,“ řekla ostatním zvířátkům. A opravdu, ani vlk, ani medvěd, a dokonce ani los ji nevystrašili. Jak to ale dopadlo, když v lesním domečku našla malé, bílé, chlupaté… koťátko?
Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk PetrHusa Líza aj.
váz., 32 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Škaloudová, Renata
Rozumí koza petrželi?
... a další "tosejentakříká"
Ilustrace: Koutský, Pavel
Co se může tahat z chlupaté deky? Cucky. Dá se najít jehla v kupce sena? Ano, ale píchne to. Proč se nemá házet flinta do žita? Protože ho nepoznáme od pšenice. Dospělí někdy mluví tak zvláštně. A když se jich zeptáte, řeknou: „Nechytej mě za slovo, TO SE JEN TAK ŘÍKÁ.“ Pak se v tom vyznejte… Ale víte co? Třeba se v tom s pomocí této knížky opravdu trochu vyznáte.
PhDr. Renata Škaloudová má za sebou třicetiletou speciálněpedagogickou praxi. Působí jako školská logopedka, zaměřuje se na rozvoj řeči dětí s různými typy postižení, využívání alternativních a augmentativních forem komunikace. Má bohatou lektorskou i publikační činnost. V Portálu vydala knihu Rohlík, auto, dům.
váz., 112 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Schreiter, Daniela
Stínka
Jaké to je být jiná?
Překlad: Rodná, Kateřina
Místo, abych složitě vysvětlovala svůj autismus lidem jen pomocí slov, pomyslela jsem si: Proč to nenakreslím? Tak bude většina situací přece mnohem jasnější – a hele, když to k tomu bude taky tu a tam vtipné, zároveň čtenáře zbavím strachu dotknout se toho tématu. Humor s lehkostí přeskočí práh stydlivosti.
Daniela Schreiter je mladá žena s autismem. Knihu napsala i ilustrovala.
váz., 160 str., 299 Kč
Ukázka z knihy


Vložila: M. Borovská, duben 2019
Zdroj: www.portal.cz

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1