Novinky z nakladatelství Portál

V článku naleznete výběr z novinek knižní produkce vydavatelství Portál.Springer, Nathalie; Wilhelm, Catharina
Tak takhle ne!
Úspěšná sebeobrana proti manipulaci
Překlad: Weberová, Michaela
Všichni to známe – velkohubí kolegové, arogantní šéfové, obtížní zákazníci a vzpurní podřízení nás někdy dokážou pořádně rozhodit. Právě konfrontace s těmi problematickými obzvlášť dobře utkví v paměti. Není však nijak obtížné zbavit se v těchto situacích strachu a ochromení, získat zpět ztracenou schopnost jednat, a navíc začít respektovat svou potlačovanou citlivost a uctít ji. 
Nathalie Springer je germanistka a novinářka. Má desetiletou praxi v koučování podnikatelů a vedoucích pracovníků.
Catharina Wilhelm vystudovala medicínu a působí v oblasti PR jako koučka a vedoucí lekcí čchi-kungu. Má téměř pětadvacetiletou zkušenost z mezinárodních PR a mediálních agentur.

Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Nenásilná komunikace a moc Řekni to jinak Manipulativní rodiče

Schmale-Riedel, Almut
Rozhněvaná žena
Objevte potenciál uvolněné energie
Překlad: Zoubková, Jana
Ženy mají sklon v sobě pocity hněvu potlačovat a fungovat v roli usmiřovatelky, což s sebou může nést řadu nepříjemných symptomů, vyvolaných vytěsněnými pocity. Trpí místo hněvu pocity smutku, agresivními fantaziemi, zahořklostí, pocity viny nebo psychosomatizováním hněvu. Kniha nabízí mnoho užitečných technik o tom, jak získat k hněvu přístup a jak s ním konstruktivně nakládat. 
Almut Schmale-Riedel je pedagožka, psychoterapeutka a psycholožka (transakční analýza), koučka EASC a lektorka rodinných konstelací. Dále se věnuje gestalt terapii, terapii traumatu, integrativní psychoterapii a energetické psychoterapii a často vystupuje na mezinárodních psychoterapeutických kongresech.

Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Jak na pasivní agresi Na vnitřní vlně Sebekoučink pro ženy

Baxová, Miroslava
Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme
Aktivity pro celý rok
Ilustrace: Koubská, Patricie
Kniha se věnuje výukovým projektům v mateřské škole, ve kterých se vypravíme například k moři nebo do sněhového království, vydáme se po stopách medvědů a do šumavského lesa, kde se s dětmi dozvíme něco hlubšího o významu dřeva, budeme zkoumat a objevovat různé materiály, seznamovat se s některými povoláními.
Miroslava Baxová je učitelka mateřské školy. Řadu let se věnuje loutkovému divadlu. V Portále vyšla její kniha Aby nás to spolu bavilo celý rok, na kterou toto její nové dílo volně navazuje.

Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Aby nás to spolu bavilo celý rok Věci, které dobře známe, do říkanky zamícháme Veselý rok s pohádkami

Majetičová, Jana
Vesmírné luštění a doplňování
Turistický průvodce Sluneční soustavou
Ilustrace: Majetičová, Jana
Mimozemšťan Qark cestuje se svým kamarádem Xylem vesmírem. Vydejte se s nimi řešit křížovky, písmenková domina, číselné spojovačky, bludiště a doplňovačky. Zábavné luštění pro všechny kluky a holky 1. stupně, kteří se navíc rádi dozvídají nové informace, třeba jak se jmenuje naše nejbližší hvězda a mnoho dalšího.
Jana Majetičová je pedagožka na prvním stupni. Vesmírné luštění vzniklo původně jako pracovní listy pro děti v odpolední družině a je tedy testováno přímo na dětech.

Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Počítej a lušti S penězi si poradím Poznej s námi Česko


Ďuríčková, Mária
Kulihrášek a Budulínek
Dvojkniha, kde se vedle klasické lidové pohádky o neposlušném Budulínkovi děti setkávají i s malým, ale chytrým Kulihráškem. Ten nejen dokáže tatínkovi donést na pole těžký oběd, ale přelstí i bohatého knížepána. Kouzlo stojí především na textech známých lidových pohádek doprovázených podmanivými ilustracemi Vladimíra Krále.
Mária Ďuríčková byla slovenskou autorkou a sběratelkou nespočtu pohádek, rovněž se uplatnila jako prozaička, básnířka, scenáristka, překladatelka, autorka děl pro děti a mládež a autorka rozhlasových a televizních her. Její dílo vycházelo např. v časopise Ohníček, na krátkou dobu se stala i šéfredaktorkou časopisu Sluníčko.
Vladimír Král je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih.

Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Dvě pohádky Kůzlátka Haló, haló, paní Kočko!

 

Kasza, Keiko
Máma pro Papíka
Překlad: Fafejta, Ondřej
Ilustrace: Kasza, Keiko
Malý papoušek Papík nemá maminku, a tak se ji vydává hledat. Na své cestě potkává paní Žirafovou, paní Tučňákovou a paní Mrožovou. Žádná z nich se mu ale nepodobá natolik, aby mohla být jeho maminkou. Jenže pak Papík natrefí na paní Medvědovou a ta se na problém podívá úplně jinak.
Keiko Kasza se narodila v Japonsku v obyčejné rodině. Jak říká, jediná neobvyklá věc, kterou udělala, bylo, že odešla na vysokou školu do Spojených států. Zde založila rodinu, vystudovala grafický design a napsala několik oceňovaných dětských knížek.

Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: O myšce, která se nebála O kouzelném semínku Hravé básničky pro kluky a holčičky


Zdroj: https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi

Vložila: B. Bieliková, září 2019

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
1