Camp America

Camp America je program, díky němuž účastníci mohou strávit letní prázdniny jako vedoucí nebo jako pomocná síla na letních dětských táborech v USA. Po skončení práce mohou v USA cestovat.

Kdy a kde

Tábory probíhají na celém území USA v období letních prázdnin. Délka programu závisí na délce trvání tábora. Většinou se jedná o 9 - 12 týdnů. Po skončení tábora mohou účastníci většinou dále pracovat, práce je však omezena typem víza. Vedoucí mohou pracovat opět jen jako vedoucí na jiném táboře, pomocné síly si mohou najít práci i na jiných pozicích (stejných jako při programu Work and Travel USA).

Podmínky účasti

Vedoucím (Camp Councelor) se může stát v podstatě kdokoli ve věku 18 - 30 let, je požadována dobrá znalost angličtiny a výhodou je předchozí zkušenost s prací s dětmi.

Jako pomocná síla (Support Start, Campower) mohou pracovat pouze studenti řádného denního studia (i postgraduálního) vysokých nebo vyšších odborných škol.

Práce

Pozice Camp Councelor obnáší práci jako dětský vedoucí, a to buď všeobecný, nebo specialista. Všeobecný vedoucí má (spolu s dalším jedním nebo dvěma vedoucími) na starosti skupinku dětí během celého dne, ale i v noci - bydlí s nimi v chatce a dohlíží na ně. Specialista pracuje jako instruktor pro nějakou aktivitu - může se jednat o určitý sport, výtvarnou nebo jinou uměleckou činnost apod. Pro tuto práci je většinou potřeba předchozí zkušenost nebo osvědčení pro danou činnost. Pozice Support Staff znamená pomocnou sílu, zajišťující chod dětského tábora. Jde o práci v kuchyni, jídelně, prádelně, při údržbě objektů, jako řidič, noční hlídač apod.

Pracovní podmínky

Pro obě pozice je zajištěno ubytování a strava, často také letenka na místo a zpět. Obě pozice jsou placené, Camp Councelor si za devítitýdenní pobyt vydělá cca 1200 USD, Support Staff až 1500 USD.

Asistence agentury

Na obě pozice je nutné vízum typu J, které účastníkům ve spolupráci s americkou sponzorskou organizací pomůže zajistit česká agentura. Seznam těchto agentur naleznete v adresáři Camp America agentury. Programu se nemohou zúčastnit jednotlivci samostatně, vždy je nutná asistence agentury, která vám umožní získat vízum.

Další služby agentury

Kromě získání víza vám agentura může pomoci i s řadou dalších záležitostí: zajištění letenky a dopravy na místo práce, zaškolení, nepřetržité asistenční služby, pojištění a další. Tyto služby jsou většinou v ceně.

 

Poplatky

cca 600 USD

Vízum: 131 USD

SEVIS: 35 USD

 

 

Pro ICM NIDM MŠMT zpracovala Michaela Vondrušová, 22. 2. 2007, zdroj: Internet.
Aktualizace: M. Plisková, březen 2018

Komentáře

To: Zajemkyne

Napište mi email na perutka@adam.cz s podrobnostmi jako, kam by jste chtěla vyjet, jaké jazyky ovládáte atd...

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
1
2
3
4
5