Sezónní práce na farmách

Program umožňuje strávit krátkou dobu (většinou v období letních prázdnin) prací na farmách v zahraničí. Většinou se nejedná o kvalifikovanou práci, účastník do země přijíždí většinou za výdělkem, případně také proto, aby zde určitou dobu cestoval. Možné je však samozřejmě také zlepšení jazykových znalostí a získání odborných zkušeností.

Kdy a kde

Cílovou zemi si můžete vybrat z široké nabídky agentur. Často se v ní objevují země EU, v nichž není potřeba pracovní povolení, oblíbená je především Velká Británie a Irsko. Agentury jsou však schopny zajistit práci i v zemích, v nichž je potřeba pracovní povolení či vízum (např. Nový Zéland). Délka programu závisí na sezóně, většinou se jedná cca o 3 měsíce. Práce probíhá obvykle v období květen až září, v Austrálii a na Novém Zélandu od března do května.

 

Podmínky účasti

Většina těchto programů nebývá věkově ani jinak omezena, některé bývají určeny jen studentům, ale neplatí to zdaleka pro všechny. Jazykové znalosti většinou nejsou nezbytně nutné, na jejich rozsahu však závisí pracovní pozice, kterou získáte.

 

Práce

Většinou se jedná o sběr plodin, možné jsou i další související práce jako balení plodin apod. Při lepší znalosti jazyka vám může být nabídnuta i vyšší pozice.

 

Pracovní podmínky

Práce je většinou placena v závislosti na vašem výkonu - mzda bývá stanovena za určité množství plodin (bedna jablek, kilogram jahod apod.). Je ale možná i hodinová mzda. Na farmě bývá obvykle zajištěno ubytování a další služby.

 

Asistence agentury

Hlavním úkolem agentury je vyřízení formalit souvisejících s prací v cizí zemi. Kromě toho vám agentura zajistí konkrétní pracovní pozici na konkrétním místě.

 

Další služby agentury

Agentura vám může pomoci i s řadou dalších záležitostí: zajištění letenky a dopravy na místo práce, ubytování, asistenční služby, pojištění a další. Je jen na vás, nakolik se rozhodnete těchto služeb využít a také kolik hodláte do programu investovat.

 

Poplatky

Cena se liší podle země, délky pobytu a typu programu, cca 10000 - 20000 kč.

 

Pro ICM NIDM MŠMT zpracovala Michaela Vondrušová, 22. 2. 2007, zdroj: Internet.
Poslední aktualizace: březen 2018

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30