Ekologie

Nesečte louky! Nechráníte tím pouze hmyz, ale i druhovou pestrost.

Nová studie vědců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy prokazuje, že dlouhodobě ubývající hmyz lze chránit poměrně jednoduchým opatřením.

Kdo jsou nejdůležitější živé bytosti na planetě? Včely!

Jejich bodnutí bolí, ale pokud by zmizely, bolelo by nás to mnohem víc. Earthwatch Institute v poslední debatě Královské geografické společnosti v Londýně prohlásil, že včely jsou nejdůležitější živé bytosti na planetě. Vědci dále oznámili: Včely, že již vstoupily do rizika vyhynutí.

Ministerstvo životního prostředí chce více zapojit veřejnost do přímé péče o přírodu. 13,5 miliony korun podpoří zejména dobrovolnické projekty

Díky aktuálně vyhlášené výzvě z národních zdrojů mohou nestátní neziskové organizace získat až 250 000 Kč na každý předložený neinvestiční projekt realizovaný v roce 2020,

V kodaňských školních jídelnách možná dojde k bezmasé revoluci!

Dánská strana zelených vyzývá k odstranění červeného masa ze školních jídel v Kodani. Místní zastupitelstvo strany Environmentalist Alternative tvrdí, že podporuje odebírání červeného masa z jídelního lístku školek a škol v Kodani.

Začíná kampaň Česko sází budoucnost. Do pěti let chce vysázet 10 milionů stromů

Cílem projektu je do pěti let vysázet 10 milionů stromů mimo les. 

CITES kvůli kritickému vymírání zpřísní podmínky mezinárodního obchodu s ohroženými druhy

Mezinárodní úmluva CITES se po 18. konferenci v Ženevě (17. až 28. srpna 2019) rozšíří o další druhy živočichů i rostlin.

Enviroment life - velká data o životním prostředí

Environment Live je dynamická znalostní platforma navržená ke sběru, zpracování a sdílení toho nejlepšího ze světových environmentálních výzkumů a věd.

Projekt Fakta o klimatu chce přispět ke zlepšení diskuze v ČR

Ilustrační fotoDíky projektu Fakta o klimatu má veřejnost možnost získat přehledně zpracovaná data o klimatu a klimatické změně, která poskytují vědecké instituce (ČHMÚ, NASA, Eurostat a jiné).

Bus stop nebo Bee stop?

Zastávky autobusů v holandském Utrechtu se proměnily v oblíbené zastávky včelstva.

Dnes je Mezinárodní den rysů!

Při příležitosti Mezinárodního dne rysů,  připravili čeští ochranáři mnoho akcí, na kterých může veřejnost získat vhled do života této naší šelmy.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2