Peněžitá pomoc v mateřství

Peněžitá pomoc v mateřství

Peněžitá pomoc v mateřství (dále jen PPM)  je dávka nemocenského pojištění, kterou pobírá žena od počátku 6. - 8. týdne před očekávaným dnem porodu. Předpokládaný termín porodu určuje lékař.

Má otec dítěte nárok na peněžitou pomoc v mateřství?

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství (dále jen PPM) má i pojištěnec, který je otcem dítěte nebo manželem ženy, která dítě porodila, jestliže s matkou dítěte uzavře písemnou dohodu, že bude pečovat o dítě (§ 32 odst. 1 písm. e) ZNP).

Musí splňovat stejné podmínky pro nárok na dávku jako žena, tj.:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
1
2