Podnikání

„Nastartujete se“ – grantový program Komerční banky pro začínající podnikatele

Máš geniální nápad na podnikání? Tak neváhej! Přihlas svůj podnikatelský záměr do grantového programu Komerční banky „Nastartujte se“ a můžeš vyhrát finanční odměnu až 300 000 tisíc!

Seznam charakteristik sociálních podniků

soicální podnikáníMinisterstvo práce a sociálních věcí ČR připravilo seznam charakteristik, které by měly splňovat sociální podniky.

Elektronická publikace Co ti brání v podnikání

publikaceV rámci celostátní kampaně informačních center pro mládež Právo na informace právě teď – Co ti brání v podnikání? vytvořilo NICM elektronickou publikaci Co ti brání v podnikání.

Informační portál pro podnikatele

podnikáníBusinessInfo.cz je portál určený jak pro zkušené, tak i pro začínající podnikatele. Najdete zde informace o tom, jak zahájit podnikání, na co si dát pozor, jak jej rozvíjet, případně jakým způsobem činnost ukončit.

Přihlašte svůj podnikatelský nápad do soutěže pro studenty Social Impact Award

Máte nápad na společensky prospěšné podnikání? Přihlašte se do soutěže Social Impact Award a získejte na jeho realizaci až 3 000 Euro. Přihlášky je možné podávat do 20. dubna.

Jak začít podnikat

Být zaměstnancem nemusí být řešením pro každého, někteří se raději pustí do podnikání. Ovšem začít podnikat je poněkud složitější než být zaměstnán. Pokud máte nápad či ideu, co byste mohli dělat a co by vám mohlo přinést nějaký zisk, můžete se pustit do podnikání na základě živnostenského oprávnění - výpisu ze živnostenského rejstříku.

Druhy živností

Máte-li ideu v jakém oboru byste rádi podnikali, je pravá chvíle na to zvolit si vhodnou živnost. Živnostenský zákon (zejm. jeho přílohy), příp. také náš článek, by vám ve výběru měl pomoci. Radu můžete hledat také přímo na živnostenském úřadu, kde je třeba živnost ohlásit či o ni požádat.

Jednotný registrační formulář

Jednotný registrační formulář (dále jen JRF) nahrazuje různé typy formulářů pro podání, které podnikatel musel učinit před vstupem do podnikání, ale i během podnikání, a to na živnostenském úřadě, finančním úřadě, příslušné správě sociálního pojištění, Úřadu práce a zdravotní pojišťovně.

Podnikání při studiu

Student, který se rozhodl podnikat, musí v první řadě požádat živnostenský úřad o vydání živnostenského oprávnění. To lze provést i elektronickou cestou. Živnostenský úřad je pak jediná instituce, kterou navštíví, protože živnostenský úřad sám informuje zdravotní pojišťovnu, okresní správu sociálního zabezpečení i finanční úřad.

Informační místa pro podnikatele

 Systém Informačních míst pro podnikatele je tvořen celorepublikovou sítí kontaktních míst, která poskytují informace o podnikání a pro podnikání formou veřejné služby zdarma.

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
31
1
2